Смакові рецептори і регуляція ситості"Тому ми досліджували роль активації рецепторів солодкого смаку в регуляції насичення", - каже Вероніка Сомоза, заступник завідувача кафедрою фізіологічної хімії Віденського університету і директор Інституту біології харчових систем ім. Лейбніца при Технічному університеті Мюнхена.
З цією метою вчені провели сліпе перехресне дослідження з використанням глюкози і сахарози. В цілому 27 здорових чоловіків у віці від 18 до 45 років отримували або 10-процентний розчин глюкози або сахарози (масовий відсоток), або один з розчинів цукру з додаванням 60 ч / млн лактізола. Лактізол - це речовина, яка зв'язується з субодиницею рецептора солодкого і знижує відчуття солодкого смаку. Незважаючи на різні типи цукру, все розчини з лактізолом або без нього мали однакову енергетичну цінність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Солодощі, які можна вживати на дієтіЧерез дві години після вживання кожного з тестових розчинів учасникам дозволялося їсти стільки, скільки вони хотіли. Незадовго до і під час 120-хвилинного періоду очікування дослідники регулярно брали зразки крові і вимірювали температуру їх тіла.
Додаткові 100 кілокалорій в середньомуПісля прийому розчину сахарози, що містить лактізол, випробовувані мали підвищене споживання енергії після сніданку приблизно на 13 відсотків, приблизно на 100 кілокалорій більше, ніж після прийому розчину сахарози без лактізола. Крім того, у суб'єктів цієї групи спостерігалася нижча температура тіла і зниження концентрації серотоніну в плазмі.
"Результат передбачає, що сахароза, незалежно від її енергетичного змісту, модулює регуляцію насичення і споживання енергії через рецептор солодкого смаку", - каже Барбара Лідер, керівник Лабораторії дослідження смаку Християнського Доплера, а також заступник начальника відділу фізіологічної хімії. хімічного факультету Віденського університету.