За словами лікарів, для правильної дієти необхідно додавати в їжу по 1-1,5 столових ложки рослинної олії в день. При цьому на одну порцію не повинно припадати більше чайної ложки
Лікар-дієтолог Юлія Чехоніна розповіла про те, як правильно вживати пісне масло, а також розвінчала кілька міфів.
Рослинна олія краще тваринних жирів
Це міф, заявляє медик, так як тваринні жири необхідні організму людини для синтезування деяких гормонів, в тому числі статевих. Серед всіх жирів в раціоні (норма - 60-80 г в день) дві третини повинні складати тваринні жири, а одну третину - рослинні, пояснила Чехоніна. Крім того, багато впевнені, що пісне масло не здатне нашкодити фігурі. Однак калорійність його набагато вище, ніж у тваринних жирів. Різниця між ними становить близько 100 ккал. Тому для додавання в страву рослинні масла треба вимірювати чайними ложками, пояснила дієтолог.
Рафінована олія корисніша нерафінованої
Безумовно, в процесі перетворення звичайного ароматного масла в очищене і дезодороване, продукт втрачає деякі вітаміни, роз'яснює медик. Однак поліненасичені і мононенасичені жирні кислоти залишаються майже в незмінній кількості. Вони є найбільш важливими компонентами масла, так як беруть участь в профілактиці серцево-судинних захворювань та інших. До того ж, нерафіновані олії в процесі смаження можу виділяти дим, а крім того, відбувається піноутворення, що робить страву непридатною до вживання. Тому нею краще заправляти салати, а на рафінованій - смажити.
Від рослинного масла при смаженні утворюються канцерогени
Це не так, наголошує медик. Масло для смаження не варто використовувати повторно, до того ж, потрібно використовувати виключно ті його різновиди, які підходять для нагрівання - рафінована соняшникова або соєва, а також кокосова.
Екзотичні олії краще соняшникової
У звичного масла в порівнянні з конкурентами немає особливих недоліків. Крім того, в маслі соняшникового насіння більше вітаміну Е, ніж в популярному серед прихильників здорового способу життя оливкового. Також в ньому є високий вміст поліненасичених кислот, у оливкової ж, навпаки, мононасичених (наприклад, омега-9). Тому, щоб урізноманітнити раціон, варто включати в нього різні види масел.