Всім доступні сорти чаю можуть бути також ефективні при симптомах різних захворювань, особливо в осінній період
Відомо, що чай допомагає від багатьох недуг, у тому числі застуди та осінньої депресії. При перших же ознаках, спробуйте полегшити свій стан природним методом, за допомогою простого і доступного напою.
Звичайні сорти, які можна купити в будь-якому супермаркеті, ефективні при різних симптомах: класичні чорний і зелений, з ромашкою, м'ятою, імбиром працюють проти проблем з травленням, порушень сну, від стресу і занепаду сил. Допомагають розслабитися і просто підняти настрій.
Наступні сорти чаю можуть поліпшити ваше самопочуття при тих чи інших симптомах восени:
Зелений чай: універсальний засіб для зміцнення імунітету. Його ефект обумовлений наявністю в чайному листі катехінів і антиоксидантів, які борються з вільними радикалами. Цей напій може бути корисним для профілактики раку, серцево-судинних захворювань, карієсу і старіння шкіри, в боротьбі з поганим холестерином і ожирінням.
Чорний чай: заряд енергії. Чорний чай має ті ж основні переваги, що і зелений. Але він містить більше кофеїну, тому дає додатковий заряд енергії, що актуально при осінній хандрі. Але, це треба враховувати при лікуванні хвороб, коли кофеїн протипоказаний.
М'ятний чай: від застуди. Ментол в м'яті перцевій не тільки забезпечує свіжий подих, але і володіє антибактеріальними та противірусними властивостями. Таким чином м'ятний чай - ідеальний засіб від застуди, заспокоює біль у горлі, прочищає закладеність носа і навіть може знизити температуру.
Ромашковий чай: для розслаблення. Речовина апігенін, яка міститься в ромашковому чаї, надає заспокійливу і антистресову дію. Тому цей чай може діяти як природний розслаблюючий засіб, допомагає від безсоння. Таку ж дію надають чай з кореня валеріани, лаванди або меліси.
Імбирний чай: для здоров'я кишечника. Імбир вважається неймовірно корисним, а в чаї його ефект посилюється. Чай з ним допомагає при болях у шлунку, розслаблює кишечник, бореться з нудотою, допомагає при проблемах з травленням. Таким чином, кишечник, який так важливий для загального самопочуття і здоров'я, отримує масу користі від активних інгредієнтів імбиру.