При регулярному вживанні гірких огірків здоров'я може значно покращитися за рахунок самоочищення організму
Огірок - один з найпоширеніших овочів у світі. Він володіє небувалими корисними властивостями і є відмінним профілактичним засобом багатьох хвороб. Освіжаючий і приємний на смак огірок багатий мінеральними речовинами і клітковиною, корисною для організму. Крім того, в якійсь мірі огірок володіє і лікарськими властивостями - сприяє омолодженню і очищенню організму. Про це розповіла біолог-генетик Ірина Мальцева.
Аутофагія - процес очищення
Організм людини періодично сам очищає себе від шлаків і токсинів, у цього процесу навіть є наукова назва - аутофагія або самопоїдання. Звучить загрозливо, але насправді в ньому немає нічого страшного. Процес передбачає позбавлення від деяких клітин, перенасичених власними уламками або органелами. Іншими словами, організм знищує нежиттєздатні клітини і будує нові, таким чином омолоджуючи себе.
Однак цей процес можна прискорити за допомогою додавання деяких продуктів в свій щоденний раціон.
Омолоджуючий огірок
За словами експерта, огірок - один з небагатьох овочів, що володіють омолоджуючими властивостями. Його секрет в особливих речовинах - кукурбітацині, які надають деяким частинам огірка гіркоту. Дивно, але якщо огірок гіркий на смак, це зовсім не означає, що він неїстівний, навпаки, він здатний принести організму велику користь, зазначила Ірина Мальцева. Справа в тому, що зелений овоч при попаданні в шлунок здатний запускати процес аутофагії.
Подавати сигнали «мертвим» клітинам здатні також ягода фізалісу і куркума. Завдяки своїм корисним властивостям вони відмінно справляються з очищенням і омолодженням організму. Крім того, деякі сорти сої також здатні запустити цей процес.
Рекомендації експерта
За словами фахівця, щоб бути здоровим і не забруднювати організм шкідливими речовинами, необхідно обмежити калорійність харчування на 20-30% добової норми, а також займатися фізичними навантаженнями і добре висипатися. А ось перервати процес аутофагії здатний стрес, що руйнує всі механізми організму людини. «Стрес вимикає всі доброчинні механізми в нашому організмі, який мобілізує сили для відбиття атаки, і у вас немає можливості для відновлення клітин», - уклала Ірина Мальцева.