Не всі овочі однаково корисн. Деякі з них можуть зашкодити здоров'ю або погіршити стан при наявних захворюваннях
Дієтологи не радять повністю виключати картоплю з раціону – у ньому багато корисних речовин, наприклад, високий вміст калію. Однак картопля містить речовину соланін, яка негативно впливає на нервову систему, а також має високий глікемічний індекс, що може вплинути на обмінні процеси.
Якщо про можливу шкоду картоплі відомо багатьом, то помідори найчастіше вважаються винятково корисними. Так, в одному помідорі може бути третина добової норми вітамінів С та B, а також потужні антиоксиданти. Але й вони мають мінуси.
Груба клітковина провокує підвищення кислотності та загрожує роздратуванням слизової оболонки шлунка. Тому тим, хто має захворювання органів травної системи, не рекомендується надто захоплюватись помідорами. Крім того, томати мають жовчогінні властивості, що небезпечно при захворюваннях жовчних шляхів, можуть спровокувати загострення подагри і викликати стрибки цукру в крові.
Ще один овоч, який багато хто вважає виключно корисним "суперфудом", хоча насправді він може бути небезпечний - цибуля.
У ньому міститься фруктан - полімер фруктози, що негативно впливає на ШКТ. Тому вживання цибулі варто обмежити тим, у кого є захворювання шлунково-кишкового тракту.
Баклажани, як і картопля, містять шкідливий для нервової системи соланін, але це не єдина їхня небезпека. Речовини, що містяться в його м'якоті, провокують утворення щавлевої кислоти в організмі, а це загрожує утворенням каменів у нирках.
Капуста, яку теж нерідко вважають "суперфудом", може зашкодити людям із захворюваннями щитовидної залози, оскільки містить багато йоду. Крім того, вона підвищує кислотність, що небезпечно при виразці та гастриті.