Коли на язик потрапляє хоча б крапля жиру, його рецептори відправляють сигнали в дванадцятипалу кишку: готуйся перетравлювати! І відразу запускається невидимий нашому оку ланцюжок реакцій.
Жир як наркотик
У відповідь на сигнал клітини у стінці кишечника виділяють молекули-ендоканабіоїди. Їхня назва невипадково схожа на "канабіс". Ендоканабіоїди впливають на нервові рецептори в кишці, викликаючи відчуття щастя і водночас моторошний голод.
У кров починають надходити "гормони голоду". Від них мозок приймає інформацію про те, що організм відчуває голод. Причому не просто голод, а буквально загрозливий для життя.
Тому коли ми починаємо їсти, наприклад, вершки чи горішки, нам так важко зупинитися. Нами в цей момент керує вже цілий каскад внутрішніх хімічних реакцій. Саме тому ми так часто переїдаємо саме жирною їжею.
Приблизно на цьому побудовано індустрію фастфуду, яка успішно експлуатує вбудовані у нас природою механізми. Адже фастфуд — це суцільний цукор, сіль та жир.
Головне лихо в тому, що разом із цією їжею ми завантажуємо в себе величезну кількість калорій, які не дадуть багато енергії, але обов'язково відкладуться у жирові запаси на боках та навколо внутрішніх органів. А це дуже погано впливає на якість та тривалість нашого життя.
Вчені дійшли висновку: якщо до віку 40 років у вас між животом і попереком накопичилося 24 см жиру, з високою ймовірністю можна припускати, що в старості вам загрожує деменція.
Жири, безперечно, потрібні нашому організму. Зокрема, з них утворюється ціла низка статевих гормонів. Однак вибираючи жири, потрібно віддавати перевагу корисним жирам, які принесуть користь організму, а не лише зайві калорії.
Корисні жири можна отримувати з горіхів, різних видів олії, жирних сортів риби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою