Бактерія може синтезувати додаткові антибіотики та потенційно допомогти у боротьбі з молочницею
У картоплі виявили ефективну протигрибкову речовину
Вченим вдалося отримати нові протигрибкові ліки з патогенних бактерій, які вражають картоплю. Препарат отримав назву соланіміцин.
На тлі зростання загрози резистентності до антибіотиків вчені змушені займатися дослідженнями альтернативних варіантів. У ході цього вони виявили новий протигрибковий препарат.
Патогенну бактерію Dickeya solani вперше виявили 15 років тому, яка на картоплі виглядає як м'яка та мокра гнилизна. У попередніх дослідженнях вчені встановили, що Dickeya solani виробляє антибіотик, що є дуже активним проти багатьох грибкових патогенів рослин.
Попереднє відкриття та аналіз геному бактерії показало, що завдяки бактерії можна синтезувати додаткові антибіотики. За словами мікробіологів, коли вони заглушили гени, пов'язані з виробництвом ооцидину, бактерія продовжувала мати протигрибкову активність.
Завдяки цим спостереженням ідентифікували соланіміцин та генні кластери, відповідальні за білки, які утворюють цю сполуку. Також було встановлено економне використання бактерією сполуки та добуток її у відповідь на щільність клітин. Середовище з кислим рН, як і у картоплі, також активує кластер гена соланимицину.
Є версія, що соланіміцин можна ефективно використовувати проти широкого спектру грибків, які становлять небезпеку для сільськогосподарських культур. Ця речовина також діє проти грибка Candida albicans, який живе в людському організмі та може спровокувати інфекцію. Поки що невідомо, чи може солоніміцин допомогти у боротьбі з молочницею, бо потрібні додаткові дослідження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
Оладки з цвітної капусти — для дітей і дорослих
Намазка з соняшникового насіння і в'ялених томатів