Раціон харчування може впливати на стан психіки людини.
Вчені з Ірландії довели, що вживання ферментованих продуктів та клітковини протягом чотирьох тижнів знижує рівень стресу.
Щоправда, механізми, які впливають на дієту та психічне здоров’я поки що не вивчені. Але існує думка, що це пов’язано з мозком і мікробіомом (багато бактерій, що живуть у кишечнику). Вони «спілкуються» один з одним, забезпечуючи травлення та апетит. А це говорить про те, що емоційні та когнітивні центри у мозку пов’язані з кишечником.
Для наукового експерименту було набрано групу людей, що складається з 45 осіб від 18 до 59 років. У раціоні яких спочатку мало клітковини. Більше половини склали жінки. Випробуваних поділили на дві групи. І у випадковому порядку розподілили дієту, якою вони мають дотримуватися чотири тижні.
Перша половина дотримувалася "психобіотичну дієту". Вони повинні були вживати продукти, де знаходиться велика кількість пребіотиків та ферментованих продуктів. Це приблизно 6-8 порцій фруктів та овочів, 5-8 зернових на день та 3-4 порції бобових на тиждень. І щодня вони мали включати до раціону 2-3 порції ферментованих продуктів (квашена капуста, кефір тощо). Інша група стала контрольною.
З'ясувалося, що ті, хто дотримувався "психобіотичної дієти", відчули менше стресу, ніж ті, хто був у контрольній групі. У перших показники знизилися на 32%, у других – на 17%. Важливо також врахувати, що учасники, які їли більше корисних продуктів протягом місяця, спостерігали зниження тривожності. Також у них покращав сон.
Важлива примітка! В експерименті брали участь здорові люди. Перед тим, як переходити на "психобіотичну дієту", необхідно з'ясувати, чи є захворювання шлунково-кишкового тракту.