Існують три категорії пацієнтів, кому шкідливо їсти кашу на сніданок.
Каші та непереносимість лактози
Непереносимість лактози. Лактоза – це білок, що міститься у коров'ячому молоці. Засвоювати його допомагає фермент лактаза. Якщо він виробляється у недостатній кількості, виникає так звана лактазна недостатність, людський організм не може нормально перетравлювати молоко, реагуючи на нього як на сильний алерген. Молочні каші не можна вживати людям, які мають лактазна недостатність чи алергія на молочний білок, інакше вони відчуватимуть дискомфорт у кишечнику; можуть бути болі, здуття живота, запори чи діарея, а також шкірні висипання.
Непереносимість глютену. Люди з такою особливістю реагують алергічними проявами на глютен, що є білком злакових культур (насамперед пшениці). Ступінь непереносимості глютену організмом може бути різною, залежно від її інтенсивності розрізняють пацієнтів із підвищеною чутливістю до глютену, алергією на цей білок та целіакією – захворюванням, пов'язаним із несприйнятливістю глютену.
Таким людям протипоказані каші, які містять пшеницю, жито, ячмінь, а також вівсянка (у вівсяній крупі можуть бути домішки з глютеном, що потрапляють до неї на виробництві).
Зайва вага. Якщо є надмірна маса тіла, каші теж краще не їсти. Каші - багате джерело вуглеводів, кількість яких при підвищеному жировідкладення потрібно суворо контролювати. Людям із зайвою вагою під час того ж сніданку краще вживати білкову їжу, каші повинні бути чимось на зразок виключення, наприклад, раз на тиждень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу