Пити каву відразу після трапези, багато в чому може бути корисною звичкою. Наприклад, це може покращити травлення, адже у каві є кофеїн, який стимулює вироблення шлункової кислоти. Вона допомагає ефективніше розщеплювати їжу, полегшуючи перетравлення. Але є у такої звички й недоліки.
Кава після трапези
Якщо ви їсте їжу з високим вмістом заліза, наприклад, червоне м’ясо, краще після цього кави не пити, щоб ваш організм міг засвоїти якнайбільше заліза. Адже кава не дає нормально засвоюватись деяким корисним речовинам. Так що вагітним та людям з анемією теж краще утриматися від вживання кави після їжі, адже у них і так заліза в організмі недостатньо.
Якщо ви п’єте (як і належить) малесеньку філіжанку, то нічого поганого вам від цього не буде. Але якщо ви п’єте забагато кави, може статися зневоднення. Це пов’язано з тим, що кава є сечогінним засобом, а це означає, що вона може викликати більш часте сечовипускання. І якщо ви не п’єте достатньо води, це може призвести до зневоднення, а там і до проблем зі здоров’ям зовсім недалеко буде.
Тут рішення тільки за вами. З одного боку кава після їжі і травленню допомагає, і може допомогти знизити ризик розвитку деяких захворювань. А з іншого — може перешкоджати засвоєнню певних поживних речовин і призводити до зневоднення при надмірному вживанні.
Тож пити чи не пити — вирішувати тільки вам. Якщо сумніваєтеся, краще проконсультуватися з лікарем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу