Так, цими рослинами можна не лише милуватися, а ще й їсти їх з користю.
А ви готові внести їх у свій раціон?
1. Кропива. Нормалізує ліпідний обмін, сприяє регенерації слизових оболонок шлунково-кишкового тракту, збільшує кількість еритроцитів у крові, зменшує вміст цукру в ній. Загоює рани, зміцнює імунітет, попереджає нестачу вітамінів C і A, стимулює відходження мокротиння, чинить антисептичну дію, гальмує запальні процеси. Виявляє жовчогінну, сечогінну, протисудомну, протипухлинну активність.
2. Яглиця. Джерело аскорбінової кислоти, каротину, амінокислот, флавоноїдів, насичених та ненасичених жирних кислот, мікро- та макроелементів (калій, кальцій, залізо, магній, алюміній, фосфор), хлорофілу, ефірних олій.
3. Кульбаба. Кульбаби краще збирати до цвітіння. Однак і після вони цілком придатні в їжу, хоча їх стебла і листя і стають трохи гіркішими. Щоб прибрати цю гіркоту, радять перед вживанням вимочити зелень кульбаб кілька годин у солоній воді. Корисні властивості: природне сечогінне, не вимиває з організму калій. Виводить каміння із нирок.
4. Щавель. Покращує стан крові, посилює всмоктування заліза, профілактика анемії та авітамінозу, знижує рівень цукру та холестерину, нормалізує тиск. Невеликі дози щавлевого соку мають жовчогінну дію.
5. Подорожник. Багато хто здивується, але подорожник можна не лише прикладати до розбитих колін для загоєння ран, а й їсти. Молоді листочки подорожника багаті на вітаміни, а в народній медицині широко використовуються для людей з хворобами шлунково-кишкового тракту. Корисні властивості: має протизапальну та бронхолітичну дію. Підвищує активність сперматозоїдів у чоловіків та насичує фітостеринами організм жінок.
То ви таки наважитеся з'їсти ці рослини?