Вчені в один голос наполягають, що снідати просто необхідно для організму.
Але яким саме повинен бути цей прийом їжі?
Частина людей не снідає. Це призводить до зниження запасів енергії у вигляді глюкози та глікогену. Через 2 - 3 години падає рівень цукру, ми зазнаємо занепаду сил і хочеться випити кави або чаю, щоб підняти працездатність. Пропускаючи сніданок, ми намагаємось заощадити калорії. Але це призводить до вуглеводних перекусів і неконтрольованого апетиту увечері. Фізіологію не обдуриш. Частий результат – збільшення ваги та погіршення самопочуття.
Багато хто снідає, але віддає перевагу бутербродам, сухим сніданкам, кашам швидкого приготування, фруктам, випічці з кавою або чаєм. Коли ми з'їли вуглеводну їжу, підшлункова залоза виділяє інсулін і намагається усунути вуглеводну атаку. Це призводить до падіння рівня глюкози в крові і через годину-дві ми відчуваємо нестачу енергії, розсіюється увага, падає працездатність і хочеться підзаправитися. Рука тягнеться до вуглеводів.
А насправді якісний сніданок це:
- склянка води після сну,
- 20-25% від добової калорійності,
- збалансований склад за вітамінами та мікроелементами,
- білки, повільні вуглеводи (гречана, перлова каші, бурий рис, квасоля, сочевиця тощо) та клітковина (висівки, горіхи, сухофрукти тощо), що не викликає різких коливань рівня глюкози в крові.
Вранці організму потрібно відновити втрату вологи та енергії, достатню кількість поживних речовин та зберегти спокійну реакцію підшлункової залози на їжу, щоб не викликати різких стрибків цукру. Тому формуймо наш ранковий прийом їжі правильно і смачно!