Ми вже не можемо уявити собі життя без жуйки. То вона все ж корисна чи шкідлива?
жувальна гумка
Жуйка сприяє процесу схуднення. Процес жування прискорює обмін речовин та знижує апетит. Під час жування гумки відбувається активне слиновиділення, що допомагає утримувати зуби у чистоті. Більше того, жуйка масажує ясна, що сприяє профілактиці пародонтозу.
Жувати жуйку можна лише після їжі і не довше за п'ять хвилин. В іншому випадку виділення шлункового соку на голодний шлунок може призвести до розвитку гастриту та виразки шлунка. Жувальна гумка не може замінити повноцінну чистку зубів. Після їжі найкраще прополоскати рот водою, а потім вже приступати до приємного процесу жування.
Від карієсу жуйка теж не захистить, оскільки ця хвороба розвивається на міжзубних поверхнях, а не жувальних.
І вже зовсім шкідлива жуйка для пломб, мостів та інших стоматологічних пристроїв. Причому наноситься не тільки механічна, а й хімічна шкода. Осільки луг, що міститься в слині, роз'їдає пломби. Жуйку можна використовувати як заспокійливий засіб. Жування, як і будь-яка монотонна дія, викликає релаксацію, знижує стрес та посилює концентрацію уваги.
А ось освіжаючий ефект жуйки сильно переоцінений. Він є, але триває дуже недовго. Експерти рекомендують позбавлятися запаху жуючи замість гумки листя м'яти або кавових зерен.
А що ви скажете про жувальну гумку? За чи проти?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини