Ми всі знаємо, що вітамін D можна отримувати від сонця. Але що робити, коли за вікном похмуро? На допомогу прийде їжа.
Продукти з вітаміном Д
Лікарі радять включити до меню морську рибу. Сьомга, тріска, оселедець і тунець є неперевершеними чемпіонами з запасів вітаміну D. До того ж вони багаті білком, омега-жирами і значним набором вітамінів і мінералів.
Інше важливе джерело вітаміну D - м'ясні субпродукти, переважно печінка та нирки. Помічено, що якщо у раціоні вагітної жінки є яловича печінка, дитина народжується з більш стійким імунітетом. До того ж печінка наповнена залізом, міддю та цинком, причому в оптимальній для засвоєння формі. На пару з каротином вітамін D покращує роботу мозку та зір, а також стан шкіри, волосся та нігтів. Серед продуктів тваринного походження слід виділити курячі яйця, насичені вітаміном D. Рецепти з ними обов'язково повинні бути присутніми в меню для підтримки здоров'я печінки та жовчовивідних каналів.
Мабуть, найпримітніше джерело вітаміну D – це гриби. Багато хто з них, як і людський організм, здатний самостійно виробляти цей елемент під впливом ультрафіолету. У цьому сенсі найбільшу цінність представляють лісові гриби: лисички, гливи, сироїжки. І все ж японські гриби шиїтаке їм не наздогнати. Завдяки значним запасам вітаміну D вони активно відновлюють клітини. Ось чому їх часто додають у косметику та БАДи для молодості та краси. У поєднанні з клітковиною вітамін D знижує рівень глюкози в крові, що робить шиїтаке чудовим продуктом для діабетиків.