«Шашлики» — тобто м'ясна продукція, приготована на грилі, сама по собі не є протипоказанням для вживання в їжу, у тому числі й при патології шлунково-кишкового тракту.
Але важливо дотримуватися деяких умов:
1. Гострі та кислі маринади, оцет, спеції та соуси можуть мати подразливу дію на слизові оболонки шлунково-кишкового тракту, тому не рекомендовані, якщо у вас буває печія та дискомфорт у животі.
2. Обсяг їжі. Шлунково-кишковий тракт погано переносить переїдання. Перенасичений шлунок тисне на больові рецептори, внаслідок чого з'являється дискомфорт і тяжкість у верхніх відділах живота.
3. Обмежтеся однією порцією шашлику, орієнтуйтеся на свій звичайний обсяг їжі за раз і не перевищуйте його, їжте до легкого насичення.
4. Пережовування їжі. Чим дрібнішою буде їжа, що надходить у шлунок, тим менший обсяг шлункового соку знадобиться для її перетравлення, тим рівномірніше він буде розподілятися, тим менше перистальтичних рухів потрібно буде зробити шлунку для його подрібнення.
5. Спільне вживання із хлібобулочними виробами. Не «заїдайте» шашлик хлібом, відмовтеся від нього на користь термічно оброблених овочів – м'яка клітковина нормалізує перистальтику шлунково-кишкового тракту, є прекрасним живильним середовищем для корисних бактерій у кишківнику, тобто виконує функції природного пребіотика.
А ви вже їли цього року шашлик?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 способи зробити примхливого малюка слухнянішим
5 фраз, яких не можна говорити дитині під час сварки
Як приготувати дієтичні млинці на гречаному борошні?