Як відомо, ожиріння значно підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, порушень скелетно-м’язової системи. Але список патологій, пов’язаних з наявністю десятків зайвих кілограмів більш широкий. Зокрема, цей стан впливає на фертильність чоловіків і жінок, і може стати перешкодою для зачаття і виношування дитини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти, через які ви переїдаєтеВ силу особливостей організму, жінки більш схильні до ожиріння, ніж чоловіки. І в багатьох із них це є причиною порушень репродуктивного здоров’я. На тлі ожиріння відбуваються різні порушення менструальної функції, змінюється цикл овуляції, що в підсумку призводить до ендокринної безплідності. З іншого боку, гормональні порушення, що впливають на репродуктивну функцію, можуть сприяти розвитку ожиріння.
Ожиріння може розвинутися і під час вагітності, тим більше, якщо на момент її настання у жінки вже була надлишкова вага.
Ускладненнями ожиріння при вагітності можуть бути викидень, пізній гестоз, слабкість родової діяльності, травми у матері і дитини під час пологів.
Нагадуємо, раніше ми писали про те
чому жир на талії смертельно небезпечний.