Великий вміст калієвих солей і вітамінів робить томати корисними при змінах в обміні речовин, серцево-судинних захворюваннях, а також при хворобах шлунково-кишкового тракту і печінки.
Томатний сік розганяє жовч
Томатний сік має виражену жовчогінну дію, а також помірно знижує кров'яний тиск і зменшує вміст холестерину в крові. Плодам томата приписують антисептичну дію через високий вміст сірки. Тому в народній медицині свіжа кашка з плодів томатів застосовується для лікування гнійних ран і виразок.
У Болгарії розроблено декілька методик лікування плодами томатів.
* Одна з них - без солі дієта з включенням 300-500 грамів стиглих плодів на день.
* Інший варіант - дієтичне харчування з розвантажувальними днями (100 грамів вареного рису і 1,5 кілограма томатів на день).
* Застосовується лікування томатами протягом 3 тижнів. У ці дні на сніданок їдять тільки помідори, а перед обідом і вечерею по 2-3 свіжих плоду. Через кожні 3-4 дні роблять розвантажувальний день, тобто вживають тільки помідори (до 2 кілограмів на день).
* Можна проводити лікування томатним соком, випиваючи склянку соку перед кожним прийомом їжі. У розпал сезону добре 1 день в тиждень не вживати нічого, крім 1,5 літрів томатного соку.
Такі розвантажувальні дні сприяють швидкому очищенню організму від шкідливих продуктів обміну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою