Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Правила поєднання продуктів за Бреггом

23:00, 06 Бер 2013 · Категорія: Харчування · Переглядів 10636 · 

Чому потрібно звертати увагу на поєднання прийнятої їжі? Чому не можна поєднувати їжу як попало і їсти всі без розбору? Чому треба звертати увагу на такі моменти?

Більшість харчових продуктів нормально засвоюється організмом тільки при їх вживанні окремо

Більшість харчових продуктів нормально засвоюється організмом тільки при їх вживанні окремо



Всі продукти, які ми використовуємо для приготування їжі, складаються з води і декількох органічних сполук, а саме: білків, вуглеводів (цукру, крохмалю), жирів (масел), мінеральних солей і вітамінів. В тій чи іншій мірі вони зазвичай містять і непридатні до вживання або неоковирне речовини.

Харчові продукти дуже різноманітні за своєю якістю, складом і джерелами походження. Ми не отримуємо користі від їжі, яка не засвоюється. Приймати їжу і в той же час не давати їй можливості правильно перероблятися в травному тракті - це марна витрата продуктів. Але ще гірше те, що зіпсована їжа приводить до утворення токсичних речовин, які дуже шкідливі. Тому правильне поєднання їжі крім кращого її засвоєння захищає організм від самоотруєння.

Для обробки різних видів їжі, яка надійшла в шлунок виділяється шлунковий сік, різний за складом. Крім того, переварювання продуктів займає різний час - від 15 хвилин (фрукти) до 3 годин (м'ясо).

Під білковою розуміється їжа, що має високий відсоток протеїну. Білки містяться в горіхах, злакових, зрілих бобах і горосі, сої, арахісі, м'ясних і рибних продуктах, сирах, маслинах, авокадо.

Вуглеводи - це крохмаль і цукор. Крохмаль міститься в хлібних злаках, бобах (крім соєвих), квасолі, горосі, картоплі, каштанах, арахісі. Менше крохмалю містять кабачки, гарбуз, цвітна капуста, буряк, морква, баклажани. Цукру - цукор-сирець, білий цукор, молочний цукор, тростинний цукор, мед. У деяких фруктах також міститься багато цукру - в бананах, фініках, інжирі, родзинках, чорносливі, хурмі.

h3-0pi67t1g.jpg

Жири та олії містяться в оливковій олії, соєвому, соняшниковій, кунжутному, кукурудзяному й бавовняному маслах, авокадо, жирних сортах м'яса і риби, вершковому маслі, вершках, сметані, більшості горіхів, свинячому салі в будь-якому вигляді і т. д.

Кислі фрукти є основними природними постачальниками кислот в організм з їжею. В основному це апельсини, ананаси, кислі яблука, кислі персики, грейпфрути, гранати, лимони, кислий виноград, кисла слива.

Напівкислі фрукти і ягоди - це свіжий інжир, солодкі вишні, яблука, сливи, персики, манго, груші, абрикоси, чорниця.

Диня легко перетравлюється, і навіть дуже слабке травлення може впоратися з нею. З'їдена диня знаходиться в шлунку всього кілька хвилин, а потім проходить у кишечник і перетравлюється вже в ньому. Але якщо її поєднувати з іншою їжею, яка вимагає тривалого переварювання, то диня затримується в шлунку. А оскільки диня розкладається дуже швидко, якщо вона розрізана і знаходиться в теплому місці, то, коли її з'їдають з іншими харчовими продуктами, вона сприяє утворенню газів і створить інші незручності. Тому диню необхідно їсти окремо від інших продуктів.

Поєднання кислот з крохмалями (наприклад, кислі фрукти перед кашею) вживати не рекомендується, так як кислоти, що міститься в помідорах, ягодах, апельсинах, грейпфрутах, лимонах, ананасах, кислих яблуках, кислому винограді та інших кислих фруктах, достатньо, щоб зруйнувати птіалін слини (ензим) і припинити перетравлення крохмалю.

Невдалим буде поєднання білків з крохмалями - каші, хліб, картопля та інші крохмалисті продукти повинні прийматися окремо від м'яса, яєць, сиру, горіхів і іншої білкової їжі. Процеси перетравлення крохмалю і білка відбуваються не одночасно. При переварюванні хліба шлунок виділяє мало соляної кислоти, тобто шлунковий сік має майже нейтральну реакцію. Коли крохмаль, що міститься в хлібі, перетравлений, в шлунку виділяється багато соляної кислоти, щоб перетравити білок, що міститься в хлібі. Перші стадії перетравлення крохмалю та білків відбуваються в протилежній середовищі: крохмаль вимагає лужного середовища, білок - кислого.

Поєднання білків з білками, на перший погляд, здається зовсім безпечним, але це не так. Два білка різного характеру і складу в поєднанні з іншими травними факторами вимагають різних змін травної секреції та різного часу виділення для ефективного засвоєння.

sochetanie-produktov.jpg

Не слід використовувати такі білкові поєднання, як м'ясо та яйця, м'ясо та горіхи, м'ясо і сир, яйця і молоко, яйця і горіхи, сир і горіхи, молоко і горіхи. Найкраще їсти один вид білкової їжі за один прийом.

Поєднання кислот з білками сильно перешкоджає виробленню в шлунку соляної кислоти і тим самим порушує перетравлювання білків. Лимонний сік, оцет або інша кислота, застосовувані в салатах або додаються в якості приправи, не повинні поєднуватися з білковою їжею, наприклад, м'ясом, рибою.

Виняток становлять сир, горіхи і авокадо. На перетравлення цих продуктів, що містять масла (які затримують секрецію шлункового соку так само довго, як і кислоти), споживані разом з ними кислоти не роблять помітного впливу.

Поєднання жирів з білками небажано, оскільки присутність жиру в їжі знижує кількість секреції, викликає апетит, знижує кількість пепсину і соляної кислоти в шлунковому соку і може знизити майже в два рази тонус шлунка.

Велика кількість сирих овочів протидіє уповільнює дії жиру, тому, якщо ви все ж їсте жир з білками, усуньте його гальмівну дію на переварювання білка шляхом вживання з ним порції зелених овочів. Це можуть бути шпинат, городня капуста, бурякове бадилля, китайська капуста, брокколі, качанова капуста, брюссельська капуста, листова капуста, спаржа, свіжі зелені боби, ікра, все свіжі ніжні сорти кабачків і гарбуза, селера, огірки, редиска, крес-салат , петрушка, цикорій, кульбаба, рапс, зелений салат, пагони бамбука.

Погано поєднуються з білками буряк, ріпа, гарбуз, морква, цвітна капуста, кольрабі, бруква, боби, горох, артишоки, картопля і солодкий кapтофель. Вони містять деяку кількість крохмалів, і їх краще їсти разом з крохмальної їжею. Боби і горох, що представляють собою поєднання білка з крохмалем, краще їсти як білок або як крохмаль, тобто в поєднанні з зеленими овочами або без інших білків і без інших крохмалів.

Цукор і білки слід вживати в різні прийоми їжі, адже сиропи, солодкі фрукти, мед і т. д., чинять гальмівний вплив на виділення шлункового соку і на рухливість м'язів шлунка. Цукор в поєднанні з білками затримують переварювання білків.

Цукор не піддається перетравлюванню в роті і шлунку, а засвоюється в кишечнику. Якщо їх їсти окремо, вони довго в шлунку не затримуються і швидко переходять в кишечник. Але, коли їх змішують з іншими продуктами, білками, крохмалями, вони затримуються в шлунку на тривалий час, чекаючи, коли перетравиться інша їжа. В цей час починається процес бродіння.

Поєднання цукрів з крохмалями відноситься до найпоширеніших і найбільш шкідливим. Перетравлення крохмалю зазвичай починається в роті і продовжується якийсь час в шлунку. Цукор, як зазначено вище, піддаються переварюванню тільки в тонкому кишечнику. Желе, джеми, фруктові конфітюри, цукор, мед, патока, сиропи, що додаються в пиріжки, хліб, печиво, каші, викликають бродіння. Такий принцип харчування може стати причиною виникнення підвищеної шлункової кислотності, появи відрижки та інших ознак нетравлення шлунку.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

19:00
Міфи про яблука, котрі вже треба спростувати
13:00
Корисні продукти для наших зубів
11:00
9 причин пити багато води
9:00
Плюси і мінуси жувальної гумки
7:00
Горіх, котрий несе в собі суцільну користь
19:00
Їжа, котра поповнить запаси вітамінів навесні
17:00
5 корисних властивостей гарячого какао
13:00
7 продуктів, котрі пришвидшують обмін речовин
7:00
Як чайний гриб впливає на людину
22:30
Кому заборонено їсти кавун
17:30
Користь і шкода для здоров'я від вживання гвоздики
12:30
Кому не можна додавати в їжу лавровий лист
7:30
Топ-5 міфів про харчування, в які досі вірять люди
1:20
Топ-5 продуктів, які викликають у людини залежність
23:30
Три небезпечні продукти, які обманюють наш мозок
21:30
Неприємні ознаки залежності від кави
15:30
5 продуктів, які позбавляють людину сили
10:30
Топ-5 продуктів, які наповнять організм кальцієм
8:30
Правильна їжа для мікрофлори кишківника
6:30
Продукти, котрі допоможуть вам знизити стрес
0:20
Топ-6 корисних властивостей журавлини
23:30
9 порад, які допоможуть не отруїтися на пікніку
22:30
Переваги, котрі козяче молоко має над коров'ячим
15:30
Топ-5 напоїв, котрі варто вживати перед сном
13:30
Названо фрукт, який активно бореться проти холестерину
8:30
Небезпека, котру несе споживання яблук
1:20
Кому категорично не можна їсти буряк
23:30
5 методів, як не набрати вагу на Великдень
22:30
Ефекти від томатного соку, котрі ви навіть не могли уявити
17:30
Названо три пункти, за якими риба переважає м'ясо
12:30
Плюси та мінуси знежиреного кефіру
8:30
Скільки кави можна пити щодня без шкоди для здоров'я
1:20
Топ-5 продуктів, котрі замінять вам ліки
0:20
Причини, котрі переконають вас регулярно їсти рибу
21:30
Топ-5 ефектів від вживання брусниці
15:30
7 плюсів і 3 мінуси від споживання хурми
12:30
Що треба регулярно їсти для вічної молодості
10:30
Три золоті правила харчування для літніх людей
8:30
Ягода, котра допоможе шлунку та фігурі
1:20
Три продукти, котрі знищують наліт на зубах
Здоров'я в соцмережах: