1. Всі продукти перед приготуванням ретельно мити і чистити. Мати різні обробні дошки для кожного виду продуктів - окремо сирих і приготованих.
2. Проварювати і прожарювати їжу. Не зберігати довгостроково нічого, навіть у холодильнику.
3. Деякі господині вважають, що суп, що простояв у холодильнику 2 дні, достатньо знову прокип'ятити, щоб убезпечитися. Це невірно - деякі мікроби (в тому ж рисі) виробляють токсини, які при повторній термообробці не втрачають своєї отруйності. А в харчових інфекціях небезпечні саме вони, а зовсім не самі бактерії, більшість з яких в шлунку гине. А ось отрути не руйнуються.
4. Салати, тістечка і торти з кремом, десерти взагалі краще не зберігати, а з'їдати відразу після приготування. Залишки викинути, як би не було шкода.
5. Частіше мити кухонний інвентар, ножі, терки і т.п.
6. Користуватися тільки свіжими кухонними рушниками, а ще краще - паперовими.
7. Руки! Мити, мити і мити руки, коли готуєте, подаєте їжу і завжди перед їжею. Якщо захворіли гнійною інфекцією, де б вона не з'явилася, відмовтеся від приготування їжі для близьких.
Перша допомога при отруєнні:
1. Сталося страшне - після їжі різко заболів живіт, виникла нудота, блювота і т.п. Часто ці симптоми з'являються вже через півгодини після отруєння, іноді через 2-3 години. У подібних випадках блювота - захисна реакція організму, не лякайтеся її.
2. Прийміть будь-який сорбент - "Смекту", активоване вугілля, підійде навіть манна каша і рисовий відвар. Необхідно зв'язати і вивести з організму токсини.
3. Пийте більше - чаю, солодко-солоної води. При отруєнні найбільш небезпечно зневоднення організму.
4. Не хапайтеся відразу за антибіотики - в більшості випадків у них немає необхідності. Якщо пронос і часта блювота тривають, потрібен лікар: можливо, це не просто харчова токсикоінфекція, а справжнє інфекційне захворювання: дизентерія або гепатит. Лікар і призначить ліки.