Оливкова оліяОливкова олія холодного віджиму містить мононенасичені жири - замінюючи ним у раціоні насичені тваринні жири, можна знизити рівень холестерину і тригліцеридів у крові.
А поліфеноли, що містяться в оливковій олії, є сильними антиоксидантами і захищають стінки судин.
Волоські горіхиМононенасичені жирні кислоти знаходяться також і у волоських горіхах, що робить їх корисним замінником крекерів і чіпсів.
При проблемах з зубами горіхи краще перемелювати в блендері і вживати по 1 чайній ложці на день.
МигдальФітостерини, що містяться в мигдалі, пов'язують холестерин в кишечнику і не дають йому всмоктуватися в кров. Ось чому трохи мигдалю корисно додавати і в салати, і в другі страви, і в десерти.
У горіхах у великій кількості міститься вітамін Е - потужний антиоксидант.
ТофуСоєвий сир - це відмінний замінник червоного м'яса для людей, що страждають серцево-судинними захворюваннями. При великому вмісті білка в ньому зовсім мало жиру (і той рослинний, а не тваринний) і вуглеводів.
Як будь-які соєві продукти, він знижує кількість холестерину в крові.
Ячмінь[/b]
Ячмінь багатий розчинною клітковиною, так званими B-глюканів, які мають виражену гіпохолестеринемічну дію, тобто знижують рівень холестерину в крові.
Сприяючи своєчасному насиченню, ячмінь оберігає від переїдання, а отже, і від стрибків цукру в крові.
[b]Лляне насінняВживання 4 столових ложок лляного насіння в день значно знижує рівень «поганого» холестерину в крові.
Цей ефект обумовлений поєднанням корисних речовин: омега-3 жирних кислот, розчинної і нерозчинної клітковини, а також лігнанів - фітонутрієнтів, механізм дії яких зараз активно вивчається.
Рослинні маслаСоняшникова, кукурудзяна, соєва, бавовняне і арахісове масла містять речовини під назвою фітостерини. Вони утворюють з холестерином нерозчинні комплекси в кишечнику і заважають йому всмоктуватися, чим забезпечується їх антиатеросклеротичний ефект.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про
9 найкорисніших продуктів.