Якщо ми спимо занадто багато або занадто мало, то наш мозок починає старіти швидше за всі інші частини тіла. А це безпосередньо позначається на наших здібностях мислити, засвоювати інформацію, спілкуватися і розуміти інших. До такого висновку прийшли вчені з Університету Лондона.
Передчасне старіння - від неправильного сну
Більш того, дослідники довели, що передчасне старіння мозку і погіршення його функцій призводить до порушень фізичного здоров'я, які в свою чергу можуть стати причиною передчасної смерті. Вчені показали, як зміни кількості сну протягом п'яти років вплинули на погіршення когнітивних функцій людей середнього віку.
Всім учасникам дослідження запропонували пройти стандартні тести пам'яті, а також інші аналізи, що визначають функціональні здатності мозку, включаючи словниковий запас і здатність раціонально мислити. Приблизно у 7-8% людей, які спали більше рекомендованих норм, когнітивні тести виявилися гіршими, ніж у інших. Чверть жінок і 18% чоловіків, у яких був недосип, страждали від скорочення словникового запасу і зниження здібностей будувати причинно-наслідкові ланцюжки.
На думку вчених, семигодинний сон є найздоровішим за тривалістю варіантом нічного відпочинку. Така кількість сну фундаментально необхідна нашому організму для нормального функціонування. Тривалість сну впливає на якість життя в цілому, включаючи соціальне функціонування, психічне і фізичне здоров'я, а також небезпеку передчасної смерті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі