Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖБП) виникає, коли людина споживає більше жиру та калорій, ніж печінка може переробити. Це захворювання часто з'являється у людей з високим рівнем цукру в крові та надмірною вагою. У багатьох випадках НАЖБП характеризується безсимптомним перебігом. Чим довше хвороба залишається без лікування, тим серйознішими можуть бути наслідки
Жирова хвороба печінки: про користь вітаміну E у лікуванні розповіли вчені
Деякі дослідження показали, що вітамін Е має терапевтичний ефект при захворюваннях печінки. В одному з досліджень , опублікованому на сайті Національного центру біотехнологічної інформації США (National Center for Biotechnological Information, NCBI), сказано, що вітамін Е – потужний антиоксидант, який знижує окислювальний стрес при НАЖБП. Вважається, що саме окислювальний стрес грає вирішальну роль у поразці клітин печінки, пов'язаному з НАЖБП.
Було продемонстровано, що лікування вітаміном Е у поєднанні з вітаміном С та деякими ліками знижує ймовірність стеатозу (першої стадії жирової хвороби печінки) у осіб з НАЖБП після чотирьох років активної терапії.
Крім того, клінічні випробування добавок вітаміну E у пацієнтів з НАСГ (неалкогольним стеатогепатитом) також дали перспективні результати. Швидкість досягнення первинного результату в лікуванні була вищою у пацієнтів, які отримували високі дози вітаміну Е протягом 96 тижнів порівняно з тими, хто приймав плацебо.
Роль вітаміну E у лікуванні хвороб печінки було розглянуто й у іншому дослідженні . Вчені відзначили, що антиоксидантні властивості можуть не тільки уповільнювати прогресування пошкодження печінки, але й сприяти поводженню фіброзу печінки у пацієнтів з НАЖБП, які схильні до ризику розвитку НАСГ.
При цьому в обидві роботи вчені додали зауваження, що необхідні подальші клінічні випробування для з'ясування основних механізмів профілактики та терапії захворювань печінки. Це також допоможе визначити оптимальне добове споживання вітаміну E як у дітей, так і у дорослих пацієнтів. Крім того, слід продовжити вивчати корисні властивості вітаміну Е у поєднанні з іншими антифіброзними агентами, які можуть давати терапевтичний ефект.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен