Їх можна вживати навіть для профілактики, поки серце не болить.
Якщо серце болить сильно, то, звичайно, треба обов'язково звернутися до лікаря. Але що робити, якщо особливих проблем немає, і ви хочете просто підтримати його? Два найважливіші для нашого "мотора" хімічні мікроелементи – це калій та магній. Розвиток різноманітних кардіоваскулярних порушень зазвичай супроводжується їх вираженим дефіцитом.
Калій – один із головних внутрішньоклітинних катіонів наших тканин та органів. Він зміцнює міокард та забезпечує стабільний серцевий ритм. Іони калію беруть участь у передачі нервових імпульсів, скороченні кардіоміоцитів, скелетних та гладких м'язів, підтримують нормальну роботу серця, регулюють тонус судинних стінок.
Магній - універсальний регулятор багатьох біохімічних та фізіологічних процесів в організмі. Він контролює роботу провідної системи серця та рівень артеріального тиску, сприяє зниженню рівня холестерину, підвищує стійкість до стресу.
Найкращий шлях поповнення нестачі калію і магнію – використовувати у своєму раціоні багаті на них продукти харчування. Калієм багаті чорнослив, щавель, картопля, шпинат, курага, квасоля, горох, петрушка, горіхи, чорна смородина, абрикоси. Велика кількість магнію міститься в горіхах, кунжуті, пшеничних висівках, насінні соняшнику, сої, гороху, зелені, морепродуктах.