Доволі часто доводиться чути, що в організмі людей бракує заліза. То що з цим робити?
їжа з залізом
Залізо – чи не найпримхливіший мікроелемент: в організмі людини не синтезується, завжди надходить ззовні, добове надходження обмежене. Але мало вживати продукти з високим вмістом заліза потрібно ще знати, з чим їх поєднувати, щоб не блокувати його всмоктування.
Здатність організму засвоювати залізо із продуктів тваринного походження досить висока: 15 – 55%. А з рослинних продуктів низька: близько 7 % із бобових, 3 % із фруктів, овочів та яєць, 1 % із круп.
Серед їжі тваринного походження найбільше заліза у м'ясі та субпродуктах (індичка, баранина, яловичина, телятина, качка, гусак), морепродуктах, рибі та яйцях. Свинина не підходить через жирність м'яса, бо жири тваринного походження уповільнюють всмоктування заліза.
Ідеальне поєднання – Омега-3, кисле середовище та залізо на білковому носії, так воно краще засвоюється в організмі. Простіше кажучи, м'ясо, овочі та несолодкі фрукти.
З продуктів рослинного походження ми отримуємо 1-3% заліза, що міститься в них (тому що воно там у вигляді солі, а значить, біодоступність низька. Для порівняння: в білкових продуктах з великим вмістом заліза доступність 20-30%). Тільки з бобових можна одержувати залізо з біодоступністю 5-7%.
У фізіологічних умовах раціональне харчування може повністю забезпечувати потреби організму в залізі та запобігати розвитку його дефіциту. Але за наявного дефіциту заліза чи наявності чинників ризику виникнення ролі дієти повністю нівелюється.
Тому харчуйтеся правильно і буде вам щастя!
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою