Якщо ви плануєте додати зелень в суп або іншу страву під час приготування, намагайтеся робити це за 5-10 хвилин до повної готовності. Вітамін С і фолієва кислота руйнуються під час термічної обробки, тому більшу частину зелені слід вживати саме у свіжому вигляді.
Зелень варто додавати під час кожного прийому їжі. Наприклад, листовий салат. Він може бути основою будь-якого овочевого салату або зеленого коктейлю. Велике листя можна використовувати в приготуванні ролів з різними начинками або в бутербродах з цільнозернового хліба.
Рання зелень може містити нітрати і пестициди. Зменшити кількість їх можна, якщо вживати тільки листові пластинки зелені, оскільки основна маса нітратів зосереджена в черешках (базилік, петрушка, кріп та інші види).
Від нітратів можна позбавитися, якщо вимочувати зелень в холодній воді протягом пів години. Однак тоді водорозчинні вітаміни (вітамін С, вітаміни групи В, зокрема фолієва кислота, нікотинова кислота) частково вимиваються з рослини.
Щоб знизити кількість пестицидів, мийте зелень під проточною водою, адже пестициди часто перебувають на поверхні листя. Формуйте меню на основі сезонної зелені.