Саме у розпалі сезон гарбузів. Цей овоч - джерело корисних вітамінів та мінералів (магній, селен, калій та цинк). Крім того, гарбуз містить білок та цінну клітковину.
Клітковина, що міститься в гарбузі, сприяє здоров’ю травної системи. Вона допомагає регулювати травлення та запобігає появі запорів. Крім того, клітковина цілюще впливає на мікрофлору кишківника та знижує всмоктування жирів. Завдяки цьому споживання гарбуза сприяє зниженню ваги.
Наявність антиоксидантів у гарбузі є бар’єром для окислювального стресу, який може призвести до раку. Гарбуз також містить вітамін А, каротиноїди та лютеїн, які корисні для зору, а також важливі для серця калій, кальцій та магній.
Серед найбільш поживних сортів гарбузів виділяють: Хоккайдо, мускусну, звичайну та гігантську. Вони містять вітаміни В1, В2, В9 (фолацин), РР, С та А, а також мінерали, такі як цинк, калій, магній, селен, кальцій та фосфор у кількостях, які доповнюють щоденні потреби. У 100 г гарбуза бета-каротину більше, ніж у такій кількості моркви. Бета-каротин ефективно захищає очі від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання та позитивно впливає на здоров’я очей.
Загалом гарбуз діє як потужний антиоксидант, який нейтралізує вільні радикали, тим самим затримуючи процес старіння. Він також має антибактеріальні та протигрибкові властивості. Завдяки вмісту вітамінів та мінералів, гарбуз зміцнює імунітет.
Щобільше, гарбуз відрізняється низькою калорійністю — в його 100 г міститься всього 30 ккал, що робить його ідеальним продуктом для схуднення. Вміст білка (1,3 г на 100 г) та наявність клітковини допомагають швидко насититися. Крім того, гарбуз підтримує обмінні процеси та надає детоксикаційну дію.
Щоб вибрати стиглий гарбуз, варто звернути увагу на його тверду, однорідну шкірку та глибокий колір. Зберігайте у сухому та прохолодному місці.