У цієї каші високий глікемічний індекс та калорійність.
Манну кашу можна вважати небезпечною для здоров'я. Манка - це як біле борошно, як цукор. Вона не приносить організму нічого, жодних поживних речовин, окрім калорій та енергії.
Манка не містить клітковини, яку має каша, приготовлену з цільнозернової крупи. Небезпечна властивість манної каші полягає в тому, що вона підвищує рівень цукру в крові і може призвести до ожиріння.
Чому раніше манка вважалася цінним продуктом? Справа в тому, що у військові та післявоєнні часи калорійні страви дуже цінувалися, часи були голодні та важкі. Людям треба було отримувати сили, щоби працювати.
Тепер, навпаки, слід вибирати низькокалорійну їжу, що містить клітковину. Сучасні люди, як правило, мало рухаються та багато їдять.
На захист манки слід сказати, що в ній міститься багато фосфору та білка, які мають позитивний вплив на імунітет, а також вітаміни В1, В2, В6, Е, Н та РР, залізо, магній та кальцій.
Манка займає перше місце за вмістом вуглеводів серед круп, що робить її корисною для людей, які проводять багато часу в спортзалі та працюють над збільшенням м'язової маси, а також для тих, чия робота пов'язана з важкою працею. Вона відома обволікаючою дією, тому підходить для людей з підвищеною кислотністю шлунка, гастритом та колітом.
Що стосується зайвої ваги, то звертати увагу потрібно не лише на показники ваги, але, головним чином, на талію. Збільшення кола талії належить до прямих ознак інсулінорезистентності, що призводить до розвитку цукрового діабету другого типу. Для чоловіків критичною відміткою є талія 102 сантиметри, для жінок – 88.
Симптоми інсулінорезистентності:
підвищений рівень цукру в крові;
підвищення артеріального тиску;
складнощі з досягненням нормоглікемії (у цих випадках кажуть "інсулін, як вода");
набір зайвої ваги;
складності зі схудненням, незважаючи на дотримання дієти;
підвищений апетит.