Банани корисні для зміцнення здоров'я серцево-судинної системи як джерело калію, вітамінів та клітковини.
Користь бананів
Калій допомагає знизити кров'яний тиск, стимулюючи виведення надлишків натрію із сечею, послаблюючи цим напругу в кровоносних судинах. Цей мікроелемент загалом позитивно впливає здатність тіла підтримувати нормальний рівень рідини всередині клітин. До того ж завдяки калію м'язи та серце краще скорочуються, що забезпечує перекачування крові по всьому тілу до життєво важливих органів.
Один банан містить до 9 відсотків добової норми калію, що позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи. Його регулярне вживання може допомогти нормалізувати артеріальний тиск.
Чим корисні банани? Як джерело калію вони також позитивно впливають на здоров'я нирок. Ще містять клітковину, фолієву кислоту та антиоксиданти, такі як вітамін С (теж вкрай корисний для серцевого здоров'я). Зелені банани (особливо попередньо охолоджені) багаті на резистентний крохмаль, який не повністю перетравлюється і сприяє зниженню рівня цукру в крові. Інший вид клітковини, що є в бананах, пектин, покращує роботу травлення, позбавляє від закрепів, дає ефект профілактики раку товстої кишки.
Що може бути шкідливим у бананах? Чим банан стигліший, тим більше в ньому вуглеводів, здатних підвищувати рівень цукру в крові. При деяких захворюваннях їх вживання може бути протипоказане або дозволене з обмеженнями.
Особливо шкідливо їсти банани на порожній шлунок, тому що при цьому відбудеться швидке всмоктування великої кількості калію. В результаті в організмі може порушитися баланс мінеральних речовин, що загрожує збоєм у функціонуванні серцевого м'яза.