Коли мова йде про те, щоб виконати намічений план по зниженню ваги і сісти на дієту, поведінкою людей в підсумку керують не раціональні думки, а ірраціональні почуття та емоції. Саме тому серед тих, хто тільки планує почати правильно харчуватися, так мало починає це робити.
Дієти
Такі висновки зробили дослідники з Університету Баффало (США), чия робота опублікована в журналі Journal of Health Psychology.
Згідно з результатами опитувань, приблизно третина дорослого населення США стверджує, що сидить на дієті. Однак, незважаючи на це, близько 60% американців страждають надмірною вагою або ожирінням. «Тут якісь розбіжності - більша частина популяції намагається скинути вагу, але величезна кількість людей при цьому залишаються дуже товстими, - зазначив провідний автор дослідження, Марк Ківініємі (Marc Kiviniemi). - Люди планують сісти на дієту, намагаються це зробити, але це ні до чого не приводить ».
Перехід до правильного харчування - процес, що складається з трьох етапів: прийняття рішення, планування та слідування наміченим планом. Збій зазвичай відбувається саме на останньому етапі, коли раціональне поступається місцем ірраціонального - почуттям і емоціям, які й починають керувати поведінкою вирішив сісти на дієту, підкреслив Ківініємі. Адже дієта означає обмеження, відмова від улюбленої їжі, зміна звичного способу життя, і людина підсвідомо намагається уникнути цих негативних переживань.
Тому, вважає Ківініємі і його колеги, слід відмовитися від дієт, пов'язаних з голодуванням або які не враховують харчові переваги. Головне - розвивати в собі позитивні почуття по відношенню до продуктів, якими ви харчуєтеся. «Рада їсти більше фруктів і овочів сам по собі прекрасний. Але якщо ви терпіти їх не можете, нічого з ваших планів щодо зниження ваги не вийде », - зазначив Ківініємі.
Існує безліч дієт: кожен може вибрати підходящий для себе спосіб харчування. Головне - бути мотивованим і їсти з розумом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки