Людському організму потрібно мати певні запаси жиру. Без нього неможлива нормальна робота нервної системи, синтез деяких гормонів, засвоєння вітамінів, терморегуляція та багато інших процесів
Крім того, жири – один з найголовніших джерел енергії, нагадує на своїй сторінці у Instagram лікар-дієтолог Олексій Ковальков.
Він зазначає, що всю жирову масу в організмі прийнято поділяти на три кулі. Перший - це підшкірна жирова клітковина (вона знаходиться між шкірою та фасцією, що покриває м'язи). Інший – це субфасціальна (глибока) куля. Третій – вісцеральний (внутрішній) жир, який переважно розташовується навколо органів черевної порожнини.
Третій – найнебезпечніший. Саме жир на животі здатний викликати безліч проблем, включаючи підвищений ризик діабету, серцево-судинних захворювань та раку.
Ковальков розповідає, що жирові клітини починають формуватися у людини ще в утробі матері, починаючи з 16 тижнів вагітності. Піка свого розвитку жирова тканина досягає у перші роки життя, а остаточно формується до 12-13 років. Кількість жирових клітин протягом життя не змінюється. Змінюється лише їх розмір.
"Жирова клітина схожа на осередок, всередині якого знаходиться велика крапля ліпідів - жирових молекул, що є головним джерелом енергії для організму. Коли людина худне, запас ліпідів виснажується, і клітина начебто "здувається". , – пояснює дієтолог.
Але жирові клітини (адипоцити) схильні відновлювати жир. І що швидше він був утрачений, то швидше він повертається назад. Саме тому дуже погано працюють швидкі/жорсткі дієти. Людина може кілька днів обмежувати собі у їжі, але потім швидко "наїсти" ще більше лишніх кілограмів.
Адже, згідно з дослідженнями, жир активно повертається за допомогою лептину – гормону, який відповідає за апетит. Коли людина худне, її адипоцити зменшуються в розмірі, при цьому знижується і рівень лептину.
Відповідно, підвищується апетит. Жирові клітини тільки цього чекають! Лікар робить висновок, що закладене природою кількість жирових клітин змінити не можна. Але в силах людини харчуватися розумно і збалансовано, активніше рухатися, а не захоплюватися новомодними дієтами, які можуть лише збільшити кількість лишніх кілограмів.