1. Змінюйте раціон плавноНе прагніть з'їсти все те, в чому собі відмовляли під час дієти. Пам'ятайте: почавши курс схуднення, ви не просто на час перестали їсти певні продукти, а розпочали новий спосіб життя. Навчіться отримувати задоволення від здорової їжі, і іноді балуйте себе ласощами в помірній кількості.
2. Їжте солодощі до 14:00
Солодощі, сухофрукти та випічка відносяться до швидких вуглеводів, які краще їсти в першій половині дня. Так, отримані калорії ви зможете витрачати в той же день. При складанні раціону до 14:00 рекомендується також споживання вівсянки, гречки, картоплі, бананів і винограду.
3. Споживайте жири з користюЖири необхідні організму для здоров'я шкіри, волосся, клітин, судин і правильного обміну речовин. Споживайте як насичені, так і ненасичені жирні кислоти, але в помірній кількості. Одна порція ненасичених жирів: 1 ст. л. лляного або рослинного масла, жменю горіхів або насіння, половина авокадо або 1 середній стейк із червоної риби. Одна порція насичених жирів: 1 середній стейк з червоного м'яса або 2-3 порції молочних продуктів.
Виключіть з раціону шкідливі жири: маргарин, який міститься в магазинній випічці, солодощах, морозиві та вафлях, майонез і спред.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 способів повернутись у форму після зими4. Кожна страва з білком
Подбайте про те, щоб у складі кожної страви був білок: менше під час сніданку, 1/3 в обідній час, і більше білкових продуктів в основі страви на вечерю. Так вас рідше турбуватиме відчуття голоду.
5. Зміцнюйте імунітетПід час дієти через обмеження в харчуванні організм слабшає, тому варто також подбати про імунітет. Щодня з'їдайте не менше 1 порції салату з листової зелені, 2 овочі і 2 фрукти або скористайтеся вітамінно-мінеральним комплексом, який допоможе заповнити денну норму корисних речовин.
6. Вимірюйте порціїВізьміть за правило вимірювати порції. Так ви убезпечите себе від переїдання, проблем з травленням, збільшення обсягу шлунка та інших причин набору зайвої ваги.
7. Ведіть щоденникВедіть щоденник харчування, щоб відслідковувати реакцію організму на зміни в раціоні, а також контролювати споживані продукти.