Шарлотка з яблуками, шарлотка з грушами, шарлотка з ревенем - варіацій багато, і все хочеться скуштувати. Але калорійність традиційної шарлотки досягає 200 калорій на 100 г, тобто середня дієтниця може собі дозволити хіба що один маленький шматочок. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Замінюйте цукор
Основну калорійність шарлотці забезпечують яєчні жовтки - в них багато жиру (і не найкориснішого). На щастя, бісквіт для шарлотки чудово піднімається і без них або майже без них. Тому з 3-х яєць для шарлотки два можеш сміливо замінити просто білками.
Ще один варіант для зменшення калорійності шарлотки - вибрати борошно з твердих сортів пшениці. У ньому більше складних вуглеводів, для розщеплення яких організму знадобиться більше часу. Тому з'ївши шматок такої шарлотки, ти більше не захочеш вибратися на кухню по наступний.
Друга важлива складова калорійності в шарлотці - цукор. Від нього нікуди не дітися: без нього не зіб'ються яйця. Але вихід все-таки є: замість 1/3 цукру використовуй замінник (наприклад, стевію). Можна використовувати і фруктозу, але пам'ятай: це не замінник, у ній є калорії - стільки ж, стільки в цукрі. Просто вона не піднімає рівень глюкози в крові (важливо для діабетиків).
Приготувавши абсолютно дієтичну основу шарлотки, якось шкода відправляти її в щедро змащену жирним маслом форму. Змасти форму олією або вершковим маслом, а потім густо посип манкою - так, щоб не залишалося непокритих крупинками ділянок. Під час приготування манка «візьме на себе» частину масла, а коли шарлотка буде готова, досить просто обтрусити поверхню пирога від крупи або акуратно зішкребти її ножем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою