Отже, молоко, як і будь-який інший продукт, одним людям йде на користь, а іншим шкодить.
Кому необхідно пити молоко?1. Людям, страждаючим остерпорозом. Це хвороба, характерна риса якої - дуже крихкі кістки. В даному випадку молоко незамінний і дуже корисний продукт, тому що кальцій, який, як ми знаємо, зміцнює кістки, засвоюється з молока на 97%. Таким показником не володіє жоден інший продукт.
2. Застудженим. У молоці досить багато білка, який також легко засвоюється організмом, на відміну від того білка, який ми отримуємо з м'ясних продуктів. А організму в боротьбі з інфекцією необхідні імуноглобуліни, які він отримує якраз з білка.
3. Гіпертонікам. Завдяки легкому сечогінному ефекту молока воно допомагає знизити рівень тиску.
4. Тим, хто страждає від безсоння. Молоко благотворно впливає на нервову систему, заспокоює її, тому якщо ви вип'єте за годину до сну стакан молока, ймовірність заснути швидше істотно зростає. Можете трохи підігріти його і додати ложечку меду. Смачно і корисно.
5. Тим, хто траждає на авітаміноз. У молоці міститься, ви здивуєтеся, понад 20 вітамінів! У великій кількості в ньому міститься відносно рідкісний вітамін В2.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисні добавки до молока для покращення вашого здоров'я Для кого молоко є шкідливим продуктом?1. Людям з дефіцитом лактази. Лактаза - це речовина, яка допомагає переробляти молочнуий цукор (лактозу). Якщо після того, як ви вип'єте склянку молока, у вас в животі починається справжня революція, здуття, послаблення, це якраз ознака того, що ви відчуваєте дефіцит ферменту лактази, і тому молоко для вас - нестерпний продукт. Цю особливість мають близько 15% населення планети.
2. Алергікам. Алергія на продукти харчування - досить поширене явище. Молоко не входить в список гіпоалергенних продуктів. Тому у деяких може з'являтися почервоніння, свербіж шкіри, висипання і навіть напад астми після прийому молока.
3. Людям у віці старше 55 років. До складу молока входить миристинова кислота, яка сприяє накопиченню в організмі ліпопротеїдів низької щільності. Саме вони відіграють важливу роль у розвитку атеросклерозу. Атеросклероз розвивається майже у кожного у віці після 55 років. Тому варто обмежити споживання молока, переступивши цей віковий поріг. Безпечною дозою вважається 300 гр. в день.
4. Людям зі схильністю до утворення каменів у нирках. Якщо дана схильність є, то в такому випадку молоко сприятиме утворенню ниркових каменів. Діагностувати у себе цю схильність можна, дізнавшись, чи страждав від каменів хтось із родичів, а також здавши аналіз сечі. У її складі будуть виявлені фосфати, якщо схильність до каменів існує.