Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


7 продуктів, які не такі вже й корисні, як ви думали

14:00, 24 Тра 2016 · Категорія: Харчування · Переглядів 2693 · 

Правильне харчування - це тема, яка обговорюється на кожному розі. Зовсім не дивно, що частина важливої інформації спотворюється і іноді трактується помилково. Розвінчуємо поширені міфи.


Розвінчуємо міфи

Розвінчуємо міфи



Міф №1: знежирене молоко не шкодить фігурі

Сьогодні молоко стало об'єктом нескінченних суперечок і дискусій. Точки зору на цей продукт значно розходяться. Так, деякі вважають, що правильне і здорове харчування без молока просто неможливо. Інші, навпаки, схиляються до думки, що цей продукт не потрібен в раціоні, аргументуючи це тим, що сучасне молоко являє собою звичайну жирову емульсію, а після промислової обробки і зовсім втрачає всі свої корисні властивості.

Це все породило особливу увагу до знежиреного молока. Вважається, що воно не містить в своєму складі стільки жиру і корисніше для організму. Тим часом така думка є хибною. Жирність такого молока не сильно відрізняється від жирності звичайного цільного. До того ж разом з жиром з молока зникають цінні вітаміни А і D.

Знежирений напій також спотворює відчуття ситості, провокуючи голод і підвищений апетит. В результаті ви споживаєте ще більше калорій, ніж надійшло б у організм зі склянкою звичайного цільного молока.

Міф №2: коричнева шкаралупа говорить про натуральність яєць

Про якість та поживну цінність яєць говорить не колір, а зовсім інші чинники. Наприклад, вміст поліненасичених жирних кислот омега-3 і умови утримання курки. Статистика показує, що яйця несучок, які жили вільним і щасливим життям, дійсно смачніші і корисніші.

А ось коричневий колір шкаралупи, який нібито свідчить про натуральність і користь такого яйця, - це просто маркетинговий хід. Ніякого відношення до складу продукту відтінок не має. Це все питання породи. Якщо курка має переважно темне оперення коричневого кольору, то і яйця вона буде нести коричневі. А у білих несучок, як ви вже встигли здогадатися, виходить шкаралупа тільки білого кольору.

Міф №3: бекон з індички корисніший, ніж свинячий

Популярність здорового харчування спровокувала появу в харчовій промисловості однієї цікавої тенденції, яка полягає у виготовленні більш корисного аналога шкідливого продукту. Однак далеко не завжди цей процес протікає успішно. Саме так працює зі свинячим і пташиним беконом.

М'ясо індички, звичайно, дійсно більш пісне, дієтичне і корисне. Але ось бекон з нього такими ж властивостями не володіє. Щоб продукт вийшов їстівним і смачним, необхідно піддавати його численним промисловим трансформаціям. Наприклад, обсмажувати на великій кількості масла, щоб бекон не приставав до сковороди.

На виході виходить продукт, який за змістом солі і жиру цілком собі можна порівняти зі свинячим беконом. А іноді пташиний бекон виходить ще більш калорійним і шкідливим, ніж оригінал. Звичайно, бекон з індички має право на існування. Він підійде, наприклад, тим, хто не їсть свинину з релігійних міркувань або просто не любить це м'ясо. Однак більш корисним і здоровим варіантом цей продукт не є.

Міф №4: підсолоджувачами можна сміливо замінювати цукор

Не можна заперечити той факт, що цукор має величезну владу над організмом людини. Залежність від солодощів часто порівнюють з наркотичною. До слова, за своєю дією вони дійсно дуже схожі. Останнім часом, правда, цукру оголосили бій, адже він провокує порушення обмінних процесів, сприяє набору зайвої ваги і стає причиною інших недуг і проблем.

Любителі цукру довго не сумували і винайшли штучні підсолоджувачі, які завоювали велику популярність тим, що смак-то залишається колишнім, а калорій немає. Проте довіряти таким аналогам навряд чи можна хоча б тому, що це продукти, зроблені в хімічній лабораторії. Численні дослідження підтверджують шкоду таких сурогатів, виявляючи все нові і нові негативні наслідки їх вживання, включаючи хвороби органів і пухлини.

Міф №5: свіжі овочі і фрукти корисні в будь-який час року

Сезонні овочі та фрукти зовсім не дарма так називаються. Це означає, що для кожного плоду характерний певний період часу, тобто сезон, коли він дозріває і містить в своєму складі максимум корисних властивостей і вітамінів.

Сьогодні на прилавках магазинів широкий асортимент овочів і фруктів представлений цілий рік. Однак вони не несуть ніякої користі для організму людини, якщо це не їх врожайний час. Висока ціна і апетитний зовнішній вигляд - це аж ніяк не об'єктивні показники якості того чи іншого продукту. Купуючи плоди поза ними сезону, ви платите швидше за зберігання і транспортування, ніж за харчову цінність.

Виняток становлять лише коренеплоди. Їм властиво, навпаки, накопичувати корисні властивості в ході зберігання. Так що їх сміливо можете купувати мало не цілий рік.

Що ж робити, якщо захотілося побачити на своєму столі овочі і фрукти, але зараз не сезон? Звернути увагу на заморожені варіанти. Сучасні методи обробки дозволяють зберегти максимум корисних властивостей в складі продукту. Уважно читайте інформацію на упаковці. Добавки, такі як цукор, сіль, сир, соуси, приправи, вершки, олії, як правило, використовуються для маскування не особливо якісної сировини і в кілька разів знижують користь заморожених плодів.

Міф №6: в ресторанах перевагу слід віддавати салатів

Люди, які худнуть або харчуються правильно, бояться ресторанів як вогню. Пов'язано це з тим, що страви, які подають там, зазвичай висококалорійні і йдуть в компанії з соусами, приправами та іншими добавками, які також не назвеш дієтичними. Багатьом здається, що розумне рішення проблеми - це замовити салат. Це не так.

Проілюструємо шокуюче викриття наочним прикладом. У стандартній порції салату "Цезар" з обсмаженою курячою грудкою, крутонами, пармезаном і вершковим соусом, наприклад, міститься 400 кілокалорій і 20 грамів жиру. А ось в бургер з котлетою-гриль з якісного м'яса всього лише 250 кілокалорій і 9 грамів жиру. Коментарі тут зайві.

Таким чином, якщо ви виходите у світ, то залишайтеся розсудливі і не стаєте заручником стереотипів. Не вся їжа, яка здається легкою і дієтичної, такий і є. А їжа, від якої ви шарахалися в сторону, може бути набагато корисніше для вашого організму і фігури.

Ідеальним варіантом для вечері в ресторані стане стейк з пісного м'яса, смажений на грилі без масла і соусів, і гарнір з овочів, підданих мінімальній обробці. Смачно, ситно, корисно і не загрожує підтягнутому тілу!

Міф №7: в маргарині менше калорій, ніж у вершковому маслі

Розумні і оперативні маркетологи дали життя ідеї про те, що маргарин набагато менш калорійний, ніж вершкове масло. Ті, що худнуть з різних країн радісно цей необґрунтований факт підхопили і стали вважати маргарин альтернативою коров'ячого масла без зайвого жиру, калорій і шкоди.

Тим часом не варто забувати, що маргарин - це продукт, над яким був проведений цілий ряд промислових маніпуляцій. І його користь для організму не те щоб спірна, але і вельми сумнівна. Адже в складі маргарину присутні трансжири, які можуть стати причиною зайвої ваги, ослаблення імунітету, привести до порушення вироблення гормонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 продуктів, які варто їсти щодня

Сьогодні деякі виробники для виготовлення маргарину використовують спреди (жирові продукти) на основі кокосової та пальмової олій і стверджують, що в їх продукті відсутні горезвісні трансжири. Це не особливо рятує ситуацію, тому що обидва ці продукту викликають великі суперечки і не можуть вважатися абсолютно корисними і нешкідливими.

Таким чином, показники жирності і калорійності у маргарину і вершкового масла нітрохи не відрізняються один від одного. А ось по своїй живильній цінності і корисного складу коров'яче масло значно обходить свого конкурента.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

9:04
Чому не можна пити чай з молоком
7:00
М’ясо індички чи курятина – що корисніше
1:00
Як правильно вибирати червону ікру
18:36
Продукти, які ні в якому разі не можна їсти на ніч
17:44
Роздільне харчування: які продукти можна їсти разом
8:49
Кава: скільки чашок можна випити за день
8:35
Чи можна додавати мед в чай
9:54
Що корисніше для здоров’я какао чи шоколад
12:03
Дієтологи розповіли, чому не можна пити апельсиновий сік зранку
10:02
Кому не рекомендується їсти сливу
9:15
Продукти, що впливають на артеріальний тиск
8:51
Як і коли пити льон для схуднення: ви маєте це знати
9:30
Продукти, які не можна їсти на порожній шлунок
8:37
Чи можна їсти рибу вагітним?
23:00
Чи корисно пити какао перед сном?
21:32
Користь капусти: чому її треба їсти кожен день
19:01
Правильне харчування – як перейти легко та з користю для організму
18:43
Дієтолог розповіла яка користь картоплі для організму
11:57
Яка олія — найшкідливіша для смаження
9:19
Чому манна каша на сніданок небезпечна для здоров’я
0:38
Допомагає схуднути: названа гідна альтернатива спорту
23:45
Мікрохвильовка руйнує вітаміни в їжі: правда чи міф
13:02
Негативний вплив кави на нирки виявили вчені
11:35
Дієтологи розповіли, які продукти підвищують жіноче лібідо
0:12
Чим може бути небезпечний звичайний білий хліб
18:45
5 заморожених овочів, які допоможуть знизити холестерин
15:39
Дієтологи назвали зелень, яка зберігає молодість
10:13
Дієтолог назвала хвороби, при яких не можна їсти курячі яйця
19:53
Як вибрати корисний хліб у супермаркеті
21:24
Вчені визнали чорну каву без цукру корисною для серця
19:52
Названо неприємні наслідки надмірного вживання кави
16:37
Медики назвали продукти для ефективного спалювання жиру на животі
9:15
Старовинна українська "Коцюрба" за бабусиним рецептом
8:10
Бразильські дієтологи назвали корисні і шкідливі продукти для сніданку
21:47
"Засипана" капуста: стародавня українська страва, яку подавали на свята
20:49
Морквяно-яблучний салат із апельсиновим соком: рецепт корисної страви
18:43
Один авокадо на день покращує якість будь-якої дієти
11:11
Кому не можна їсти капусту: рекомендації лікарів
9:33
ТОП 6 продуктів, які вбивають віруси і бактерії
22:56
Три види продуктів, які захистять вас від раку передміхурової залози
Здоров'я в соцмережах: