Нові походи до лікування харчової алергії повинні призвести до уповільнення поширення захворюваності на цю небезпечну форму алергічної реакції.
Лікування харчової алергії
До останнього часу лікування харчової алергії не було достатньо ефективним. У разі контакту з харчовим алергеном вибір препаратів для зменшення проявів алергічної реакції був і залишається досить мізерним: це антигістамінні засоби; кортикостероїди і адреналін (при важких алергічних реакціях негайного типу).
А в якості профілактичного заходу для зниження ризику розвитку алергічної реакції батькам дітей, які страждають на цю форму алергії, рекомендується в першу чергу уважно стежити за тим, щоб небезпечний продукт випадково не потрапив в страви, призначені для дитини. Такі ж рекомендації отримували і особи, у яких харчова алергія розвинулася в дорослому віці.
Протягом майже всього цього часу крім суворого виключення з раціону хворого алергенів зі змінним успіхом застосовується і метод імунотерапії. Суть його - в поступовому привчанні організму до потенційних алергенів за допомогою щоденного вживання в їжу або сублінгвального застосування спочатку дуже малих кількостей небезпечного продукту (кілька міліграмів яєчного білка, молока, риби тощо) з поступовим збільшенням дози.
Однак, досягнення науки останнього десятиліття відкривають нові можливості для лікування харчової алергії - причому сьогодні вивчаються відразу кілька таких нових підходів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен