Плоди позитивно впливають на мікрофлору кишечника, здатні захищати від виразкового коліту і деяких форм пухлин, інформує видання Nutrients з посиланням на результати наукової роботи.
Американські дослідники виявили: в волоському горісі містяться речовини, для яких характерні захисні і протизапальні дії. В рамках наукової роботи фахівці спостерігали за гризунами, які з їжею отримували 14% горіхів. Завдяки "горіховій дієті" стан здоров'я мишей покращився: через два тижні після початку вживання плодів відбулося відновлення цілісності слизової оболонки товстого кишечника. У контрольній групі, де гризуни не отримували "ласощі", ніяких змін не було виявлено.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому під час вагітності треба їсти горіхи?На думку експертів, навіть мінімальна кількість продукту (3,5%) в раціоні дозволяє знизити виявлення товстої кишки. Захисні властивості горіхів найбільше проявлялися в період фази одужання. Фахівці рекомендують з обережністю вживати плоди між рецидивами.
Головною метою науково-дослідної роботи було виявлення речовин, які в подальшому могли б використовуватися для розробки препаратів, адже в волоських горіхах, на відміну від інших їх "родичів", міститься величезна кількість анттоксдантів, фітохімічних елементів і омега-3 жирних кислот. Плоди мають клітковину, яка підтримує ремісію у людей із запальним захворюванням кишечника.
Попередні дослідження показали, що вживання волоських горіхів не стане джерелом зайвих кілограмів, якщо їсти не більше 60 г на добу. Наукова робота американських експертів довела благотворний вплив плода на стан товстої кишки, через збільшення в ній процесу вироблення антиоксидантів.