Вчені провели серію експериментів за участю мишей. Тварини були поділені на групи, одна з яких отримувала звичайний корм, а інша - корм, в якому половина поживних речовин припадала на сахарозу. Потім у всіх піддослідних тварин фахівці штучно викликали коліт - запальне захворювання товстої кишки.
Подальші спостереження показали, що тварини, які одержували корм з цукром, демонстрували більш істотні пошкодження кишкової тканини. Зокрема, у них збільшувалася проникність стінок кишечника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як цукор змінює організм?Автори роботи відзначають: багато пацієнтів з колітом повідомляють лікарям, що навіть невеликі зміни в їх раціоні можуть викликати загострення хворобливого стану і посилювати його негативні симптоми. Експеримент з мишами, на думку вчених, підтверджує, що досить незначного збільшення поїдається цукру, щоб це вплинуло на кишечник і стало пусковим механізмом несприятливих процесів в ньому.
"Загострення симптомів у пацієнтів з колітом можливо вже після двох днів "на цукрі". Продукти з високим вмістом цукру сприяють активації і розмноженню патогенних мікробів в кишечнику", - сказала в зв'язку з цим провідний автор проекту професор Карен Медсен.
Вона додала, що ймовірність запалення в кишечнику стає більш вагомою, якщо на тлі вживання цукру в організмі спостерігається брак клітковини.
"Вживання в їжу продуктів з високим вмістом цукру і зниження споживання клітковини призводить до збільшення популяції шкідливих мікробів, таких як кишкова паличка, які пов'язані із запаленням і дефектним імунною відповіддю", - констатувала науковець.