Їсти квашену капусту не тільки смачно, а й корисно.
Під час квашення виробляється природний консервант - молочна кислота. Цей процес пов'язаний із заворушеннями кисломолочних бактерій, який зараз носить сучасну назву - ферментація.
Процес ферментації широко застосовується у виготовленні різних продуктів: сири, кисломолочні напої, пиво, вино, хамон, прошутто, розповідає Марія гункан.
Всі ферменти продукти: квашена капуста, огірки, кимчи, йогурт, кефір, чайний гриб (комбуча) і натуральний квас, багаті лактобактеріями і є природними пробіотиками. Зауважте, лактобактерії є не тільки в молочних продуктах, адже сама назва "лакто" пов'язане з продукцією молочної кислоти.
Які корисні речовини є в квашеній капусті?
Лактобактерії, які відіграють важливу роль в роботі кишечника, виробляють вітаміни і деякі амінокислоти. Орієнтовно в 1 порції капусти (142 грам) - 3 мільярди колонієутворюючих одиниць лактобактерій і близько 28 штамів, більше ніж у деяких пробіотиків.
Квашена капуста багата вітамінами С, К, В, пектин, кальцій і залізо.
Це низькокалорійний і багатий клітковиною продукт, який містить приблизно 19-20 ккал на 100 грам, що робить його дієтичним і одночасно поживним.
Яка квашена капуста корисна?
Марія гункан радить віддавати перевагу непастеризованого, але охолодженої капусті і уникати консервантів. Також не потрібно додавати цукор, адже квашена капуста повинна містити в собі два основних інгредієнта - капусту і сіль.