Дослідники виявили, що скорочення виживання плодових мух, що харчуються раціоном, багатим цукром, не є результатом їх діабетоподобних метаболічних проблем.
Результати, опубліковані в журналі Cell Metabolism, показують що рання смерть від надлишку цукру пов'язана з накопиченням натуральних відходів і сечової кислоти.
"Як і люди, мухи, яких годують раціоном з високим вмістом цукру, демонструють ознаки метаболічних захворювань - вони стають жіроустойчівимі і стійкими до інсуліну", - говорить д-р Хелена Кохем, перший автор статті. Ожиріння і діабет збільшують смертність серед, і саме так надлишок цукру завдає шкоди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому цукор краще замінити медом?Як і сіль, цукор також викликає зневоднення. Насправді, спрага є ранньою ознакою високого рівня цукру в крові і діабету. Надлишок змушує мух накопичувати молекули сечової кислоти. Вона є кінцевим продуктом розщеплення пуринів, які є важливими будівельними блоками в нашій ДНК. Але сечова кислота схильна до кристалізації, викликаючи утворення каменів в нирках. Вчені могли запобігти ці камені, розбавляючи їх утворення питною водою або блокуючи вироблення сечової кислоти ліками.
Чи означає це, що ми можемо їсти солодощі поки ми п'ємо багато чаю?
"На жаль, немає, - каже д-р Кохем, - мухи, вигодовуються цукром, можуть жити довше, коли ми даємо їм доступ до води. А у людей ожиріння збільшує ризик серцевих захворювань. Дослідження передбачає, що порушення шляху пуринів є обмежуючим фактором виживання у мух з високим вмістом цукру. Це означає, що рання смерть не обов'язково є прямим наслідком самого ожиріння".