Напої, перероблене м'ясо (ковбаси, сосиски), випічка, солодкі коктейлі та десерти, більшість сухих сніданків - ось кілька прикладів таких продуктів.
Вчені проаналізували зв'язок між раціоном і цілісністю ДНК, тобто генетичного матеріалу. Особливу увагу вони звернули на те, як раціон впливає на теломери (ділянки ДНК), які є показником молодості клітин.
Теломери - це кінцеві ділянки хромосом, які виконують захисну функцію. Існує так звана межа Хейфліка, який пов'язаний зі скороченням довжини теломерів - кількість поділів соматичних клітин приблизно дорівнює 50, після чого клітини починають проявляти ознаки старіння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старіння шкіри: поширені міфиЗ'ясувалося, що якщо вживати більше трьох порцій продуктів глибокої переробки щодня, то стан теломерів починає погіршуватися, що призводить до їх укорочення і, як наслідок, до старіння організму.
За словами вчених, не виключено, що зростання кількості випадків передчасної смерті пов'язано саме зі зловживанням продуктами глибокої переробки. Вони часто складаються з п'яти і більше елементів, в які входять різні ароматизатори, барвники та інші шкідливі хімічні добавки.
Проблема полягає в тому, що ці продукти здаються дуже смачними, апетитними, і багато людей на них буквально "підсідають". Крім того, їх, як правило, не потрібно готувати.