За своїми корисними властивостями насіння цього фрукта майже не поступається м'якоті, різниця тільки в смаку і способі вживання
Велику кісточку, мабуть, частіше намагаються проростити, ніж з'їсти. Хоча в домашніх умовах авокадо НЕ обіцяє плодоносити. Ще частіше її просто викидають, хоча вона і їстівна їстівні інших. У ній немає, як, наприклад, в кісточках абрикоса, вишні і сливи, отруйних амигдалина і ціаніду. Тільки дубильні речовини - таніни. Вони можуть бути небезпечні для організму, але для цього потрібно з'їсти не одну кісточку. А це зробити проблематично: вона гірчить і її треба по-особливому приготувати.
В її складі виявлені вітаміни групи В, А, С, К, РР. У ній є залізо, калій, цинк, фосфор, мідь, фтор, магній, марганець, селен, кальцій, натрій. А ще амінокислоти, лютеїн, насичені і ненасичені жирні кислоти, розчинні рослинні волокна. Тому вона принесе користь при надлишку ваги, атеросклерозі, гіпертонії, запаленнях, розладі травлення, депресії. Останнє пов'язано з тим, що вона стимулює вироблення серотоніну - гормону щастя. Тому вона стане прекрасним доповненням до улюбленого ранкового напою тих, хто зайнятий розумовою працею, важко прокидається вранці або скаржиться на занепад сил і настрою.
Як їсти?
Кісточку очищають від коричневої шкірки і ріжуть на шматочки. Підсушують при невисокій температурі, поки м'якоть не стане кольору золота, і подрібнюють в порошок. Нею можна приправляти улюблені страви або готувати відвар. Рецепт нескладний: дрібку насіння авокадо кип'ятіть 10 хвилин і пийте по парі-трійці ковтків протягом дня.
Заради чого варто виконати всі ці маніпуляції? Порошок уповільнює старіння, допомагає худнути, перешкоджає розвитку онкології. На зовнішньому вигляді регулярне вживання подрібненого насіння авокадо теж відбивається: шкіра очищається, стає гладкою та еластичною. Посилити ефект може маска. Порошок треба просто змішати з водою і нанести на обличчя: вугрів стане менше, обличчя підтягнеться.