Фахівці зі здорового харчування нагадують, що для профілактики хвороб необхідно щодня їсти продукти, в яких містяться харчові волокна
Експерти нагадують, що харчові волокна обов'язково повинні бути в щоденному раціоні харчування, так як сприяють виникненню почуття ситості, виділенню травних соків і підвищують засвоюваність їжі.
Вони необхідні практично для всіх органів, підтримують мікрофлору кишечника, допомагають від запорів, беруть участь у видаленні з організму холестерину і навіть потрапляють в організм з їжею і водою різних отрут - ртуті, свинцю.
Дефіцит харчових волокон може викликати порушення роботи шлунково-кишкового тракту, дисбактеріози, зниження імунітету, серцево-судинні захворювання, ожиріння, діабет, жовчнокам'яну хворобу, онкологію.
Харчові волокна бувають двох типів:
Розчинні: володіють сорбційним ефектом, завдяки чому сприяють зниженню рівня холестерину і глюкози в крові, виводять з організму токсичні речовини. Ними багаті овочі і фрукти, цитрусові та ягоди, а також морська капуста.
Нерозчинні: утримують воду, покращують травлення, нормальну моторику кишечника, перешкоджають появі запорів. Їх багато в фруктах, горіхах, овочах, цільнозернових продуктах.
Лікарі рекомендують споживати в добу продукти, що містять 30 грамів харчових волокон для дорослої людини. Доведено, що 14 грамів харчових волокон на кожні 1000 ккал забезпечують зниження ризику серцево-судинних захворювань.
Як за рахунок здорового харчування збільшити споживання харчових волокон:
- їжте фрукти та овочі без шкірки, так як вони містять більше клітковини;
- додавайте квасолю або сочевицю в салати, супи і гарніри;
- замініть білий хліб і макаронні вироби на цільнозернові аналоги;
- намагайтеся з'їдати більше овочів і фруктів щодня.