Вітамін C - антиоксидант, який може допомогти поліпшити шкіру і зберегти здоров'я імунної системи. Він також корисний для зниження ризику розвитку хронічних захворювань, таких як рак, атеросклероз, діабет, нейродегенеративні захворювання
Краще апельсина: 7 продуктів з високим вмістом вітаміну C
Цитрусові фрукти багатьма вважаються королями всіх продуктів з вітаміном С, а лідером серед них за змістом цієї речовини часто називають апельсин. Однак існують фрукти і овочі, в яких вміст цього вітаміну вище, ніж в будь-якому з цитрусових.
Ківі
Хоча кількість вітаміну C в одному середньому ківі (71 мг) близько до його вмісту в одному апельсині (70 мг), цей фрукт менше за розміром. А це означає, що можна з'їсти два ківі відразу, збільшивши кількість споживаного вітаміну C в кілька разів.
Кучерява капуста (калі)
У такій капусті, як і в багатьох хрестоцвітних овочах, міститься велика кількість вітаміну С. 80 мг в одній мірній чашці - це вже більше вітаміну, ніж в будь-якому з цитрусових фруктів.
Полуниця
У полуниці вміст вітаміну С (89 мг) вище, ніж в апельсині. Одна чашка плодів забезпечить вас майже всією денною нормою вітаміну, а також іншими сильними антиоксидантами, які допомагають запобігти розвитку хронічних захворювань.
Брюсельська капуста
Це ще один хрестоцвітний овоч, багатий вітаміном С (98 мг). Додаючи одну чашку приготовленої брюсельської капусти в обід, можна не тільки отримати велику порцію цього вітаміну, але також клітковину, вітамін К, фолієву кислоту, калій і багато інших корисних речовин.
Броколі
Одна чашка броколі дасть вам більше необхідної добової дози вітаміну С (102 мг). Дослідження відзначають, що регулярне вживання хрестоцвітних овочів може допомогти знизити окислювальний стрес і ризики розвитку раку.
Гірчичний шпинат
Одна мірна чашка цієї зеленої страви може забезпечити в два -три рази більшою кількістю вітаміну С (195 мг), ніж потрібно протягом дня. Однак при термічній обробці такого шпинату знижується число вітамінів, але все також одна порція зможе покрити добову норму по вітаміну С.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?