Підгодовувані азотистими добривами кавуни і дині можуть привести до розвитку раку, розповіла лікар-дієтолог Альбіна Єрмоленкова.
Спеціаліст зазначила, що самі по собі ці добрива не так небезпечні, проте після попадання в шлунково-кишковий тракт вони можуть завдати шкоди організму.
- Нітрати порушують транспортну функцію крові, впливають на рівень гемоглобіну. Це може привести до нестачі кисню в тканинах, що особливо погано для дітей і для людей, які страждають від серцево-судинних захворювань, - пояснила медик.
Крім того, іноді нітрати здійснюють шкідливу трансформацію ще в кавуні. Це відбувається через неправильне зберігання ягоди.
Альбіна Єрмоленкова уточнила, що одна з характерних ознак наявності нітратів - жовті прожилки і біляві ущільнення по типу вати в м'якоті кавуна.
Занадто яскравий червоний колір м'якоті і занадто глянцева поверхня ягоди також може сигналізувати про небезпеку плода.
Лікар закликала звертати увагу на наявність жовтої плями на шкірці при покупці кавуна, яка говорить про те, що він пройшов процес дозрівання самостійно. Про це ж свідчить нерівна форма плода.
Експерт нагадала, що мінімальна допустима норма нітратів у кавуні 60 мікрограмів на кілограм.
Кавун можна їсти діабетикам і тим, хто на дієті. З кавуновою водою, з якої на 90% складається кавун, ви отримуєте потужний заряд вітамінів А, В, С і Р, солі натрію, кальцію, заліза, магнію та інших мікроелементів. Ця ягода кращий вибір для профілактики захворювань нирок, серця, подагри, допомагає при дефіциті заліза і недокрів'ї.
Правильний кавун багатий антиоксидантом лікопіну, що знижує ризик розвитку хвороб серця і атеросклерозу і зменшує тривожність і депресивний настрій.
Однак варто звернути увагу на те, якими порціями найкраще їсти плоди.
- Найголовніше - вживати продукти в міру: разова порція не повинна перевищувати 200 грамів . У таких кількостях кавун не викличе сечогінного ефекту.