До корисних властивостей цього чудодійного засобу можна приписати зниження зайвої ваги і зменшення «поганого холестерину»
Ви знали, що регулярне вживання пшона здатне знизити ризики розвитку проблем з серцем і судинами, а також допомагає впоратися з ожирінням у дітей і підлітків? А ось вчені з Великобританії, Індії та Японії це з'ясували. І ось, до якого висновку вони прийшли.
Корисні властивості
Одна з основних переваг зерна - воно вважається менш алергенним серед інших. Воно дуже легко засвоюється організмом і підходить навіть тим людям, у яких проблеми з травленням. У пшоні рекордна кількість білка, рівень якого перевищує навіть ячмінь і рис. За вмістом жиру пшоно теж явно виграє, обійти його може тільки вівсянка. Білки, що містяться в пшоні корисні тим, що в них знаходяться незамінні амінокислоти, наприклад, третнін, валін, лейцин, лізин, гістидин. Крім цього, в пшоні багато жирних кислот, мікроелементів і ферментів.
Вітаміни та мінерали
У пшоні знаходиться дуже багато вітамінів групи В. Їх набагато більше, ніж в зернах інших злакових культур. Фолієвої кислоти в ньому в два рази більше, ніж в кукурудзі або пшениці. А фосфору в пшоні в 1,5 рази більше, ніж в м'ясі. Крім цього, крупа містить значну кількість цинку, йоду, калію, натрію, магнію і брому.
Результати дослідження
Вчені провели 19 досліджень, в яких брали участь майже 900 осіб. Протягом одного або трьох місяців учасники експерименту повинні були регулярно їсти різні страви, приготовані з пшона, наприклад, каші, коржі, запіканки, печиво або супи. Результати дослідження показали, що, якщо додати пшоно в свій раціон, то ви знизите рівень триацилгліцеринів в крові майже на 10%.Крім цього, на 5% знижується артеріальний тиск і на 7% знижується індекс маси тіла у людей із зайвою вагою. Все це, в свою чергу, дозволяє знизити ризики появи хвороб серця, цукрового діабету і ожиріння.
Знижує поганий холестерин
Професор Ян Гівенс, один з авторів дослідження, підкреслив, що просо - один з корисних продуктів для серця. Виходячи з результатів своїх досліджень, він дійшов висновку, що ця зернова культура знижує рівень «поганого» холестерину, що благотворно позначається на роботі серцево-судинної системи. Тому лікар радить додавати в своє щоденне меню різні цільнозернові продукти і ненасичені жири.