У дистанційному режимі сьогодні працює величезна кількість людей. Режим пандемії тому особливо сприяв. Такий формат роботи має багато переваг, зокрема, вільний графік і гнучкий режим. Але є й нюанси. У багатьох повністю порушується режим сну та відпочинку, а також харчування.
Все дуже просто: наш мозок – енерговитратний орган, організм завжди намагається його „підгодовувати“. Мозку потрібна глюкоза. Коли ми проводимо за комп'ютером багато часу, глюкоза в крові знижується, нервова система починає подавати знаки у вигляді почуття голоду. І ми перекушуємо — найчастіше не найкориснішими продуктами.
Щоб не піддаватися на ці хитрощі нервової системи, намагайтеся харчуватися, якомога різноманітніше. Часто мозку бракує вітамінів і мікроелеменів, особливо, якщо ви займаєтеся інтенсивною розумовою працею.
Якщо мозок вимагає підживлення, дайте йому паливо у вигляді повільних вуглеводів. На відміну від швидких вуглеводів вони забезпечать відчуття тривалого насичення. Разом зі складними вуглеводами можна підгодувати організм білками та жирами.
Секрет: якщо вам захотілося їсти, спробуйте спершу випити води. Часто ми плутаємо відчуття голоду із спрагою.
Через кожну годину роботи робіть перерву та коротку розминку. Як в школі. Так ви збільшите приплив кисню до мозку, і вам менше хотітиметься їсти. Виходьте гуляти надвір і дихати свіжим повітрям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Психосоматика дитячих хвороб: винні не віруси, а переживання дитини