На думку британського доктора Кріса ван Таллекена, ультра-оброблені продукти (фастфуд, їжа швидкого приготування, шоколад, морозиво) особливо впливають на центи задоволення в системі винагороди головного мозку, викликаючи залежність.
Продукти, які викликають залежність
До ультра-оброблених відносять продукти, вироблені в промислових умовах з рафінованих та максимально очищених від домішок інгредієнтів з додаванням емульгаторів, загусників та штучних ароматизаторів. На думку лікаря, такий спосіб приготування та обробки активує області мозку, що відповідають за винагороду, увагу та пам'ять, більшою мірою порівняно з необробленими та мінімально обробленими. Фабричні солодощі, фастфуд, піца та чипси збуджують центри задоволення в мозку та стимулюють вивільнення дофаміну нейронами, що дає людині відчуття комфорту та піднімає настрій.
Доктор Кріс ван Таллекен пояснив, що багато людей можуть звикнути до такого швидкого способу отримання приємних відчуттів - таким чином вони сформують харчову залежність. Лікар підкреслив, що для деяких людей ранооброблені продукти є основою раціону харчування.
Надмірне їх вживання може негативно позначитися на фізичному здоров'ї, провокуючи набір ваги та збільшуючи ризик розвитку серцево-судинних захворювань та діабету. Він також зазначив, що така їжа здатна підвищити ризик появи депресії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен