Це взагалі найкорисніший з усіх видів шоколаду.
У помірних кількостях (максимум до 40 г на день) правильний шоколад піде лише на користь. Наприклад, до складу темного та гіркого шоколаду (читай, какао-продуктів; чим вища їх частка в плитці, тим вона цінніша) входить безліч мінералів. Зокрема, мідь та залізо забезпечують нормальне функціонування системи кровотворення та беруть участь у формуванні здорових еритроцитів.
Марганець, незважаючи на те, що потрібен організму в незначних кількостях, є незамінним учасником багатьох процесів, включаючи утворення сполучної тканини, зміцнення кісткової системи, нормалізацію метаболізму. Магній взагалі задіяний приблизно в 300 різних хімічних реакціях в організмі і стоїть на варті імунітету, серця, судин, мозку та психіки.
Окремої уваги вимагають два алколоїди, що входять до складу гіркого шоколаду, – кофеїн та теобромін. Кофеїн як стимулятор відомий більше, але й теобромін має схожий (хоча і м'якший) вплив на організм. Чим темніший шоколад, чим вищий у ньому вміст какао-продуктів, тим більше в складі кофеїну і теоброміну. Саме завдяки їм ми відчуваємо приплив сил і бадьорості, минають втома та сонливість, підвищується працездатність.
Також, за деякими даними, кофеїн і теобромін мають властивості, що дозволяють розслабляти певні гладкі м'язи, наприклад у горлі та легенях. Тому не дивно, що часточка гіркого шоколаду чудово заспокоює виснажливий кашель і полегшує дихання.
Аж шоколаду захотілося... Всім смачного!