Ми з вами звикли пити спеціальні ферменти після ситного застілля. Але як вони працюють?
травлення
Факт №1. Ферменти потрібні для нормального травлення
Перевантаження дається взнаки різними відчуттями. Нас мучать тяжкість у животі, здуття, загальний дискомфорт. Відбувається це через те, що вироблених підшлунковою залозою травних ферментів не вистачає, адже обсяг їжі дуже великий.
І тут їй потрібні додаткові ресурси. Їх функцію беруть він препарати поліпшення травлення, чи ферментні препарати. Вони постачають необхідний запас ферментів, які обробляють їжу та сприяють правильному засвоєнню поживних речовин.
Факт №2. Ферменти потрібні при кожному прийомі їжі, незалежно від обсягу
Підшлункова залоза виробляє ферменти при кожному прийомі їжі, навіть при невеликому перекусі. При цьому для кожного виду поживної речовини у неї заготовлено свій фермент. Так, ліпаза розщеплює жири, протеаза допомагає засвоюватися білкам, амілаза перетворює складні вуглеводи на прості.
Факт №3. Ферменти працюють у кишківнику, а не у шлунку
Основне розщеплення їжі відбувається не в шлунку, а трохи пізніше — коли вона надходить у кишківник. При цьому утворюються ті поживні речовини, які організм повинен встигнути засвоїти в максимально повному обсязі. При тяжкості або дискомфорті після їжі тут можна задіяти ферментні препарати. Але не всі з них здатні дістатись кишківника одночасно з їжею або активуються занадто повільно. Тоді організм втрачає відчутну частку «палива», і тому тяжкість і дискомфорт після їжі можуть тривати ще деякий час.
Факт №4. Нестача ферментів позначається на всьому організмі
Недолік ферментів позначається на всьому організмі. Переїдання шкодить іншим системам організму. Наповнюючись їжею надміру, шлунок слухняно розтягує стінки та збільшується у розмірах. Так він може тиснути на органи грудної клітки, селезінку, кишківник і заважати їхній повноцінній роботі.
Тому харчуватися краще з розумом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою