Як правило, перше сильне відчуття голоду відчувається в 11-12 год., саме в цей час відзначається виділення травних ферментів. У цей час треба поїсти (в сучасному світі це час ланчу), причому найбільш краща в цей час вуглеводна їжа: вона (крупи, салати, вінегрети) дає легку швидку енергію, яка необхідна в робочий час.
Наступний період виникнення голоду відзначається в період з 15 до 19 год (у кожної людини по-різному). Це обід (з 17-18 год) або вечеря (для тих, хто рано встає). Наступна вечеря може бути в 20 год, але тільки не для тих, хто прагне скинути вагу. Увечері, як вже зазначалося, переважно вживати переважно білкову їжу і вуглеводну їжу (небажана людям, прагнучим схуднути). Однак тим людям, які вважають себе "совами" (пізно лягають), можна вжити ввечері і вуглеводну їжу, так як це дасть додатковий заряд енергії. Білкова їжа, в свою чергу, розщеплюється повільно, рухається через кишечник довго (8-12 год), тому її можна їсти на ніч, тільки при цьому не слід її змішувати з несумісною їжею (разом вуглеводи і білки єїстине рекомендується). За ніч і половину наступного дня білки встигають розщепитися і дадуть повноцінний будівельний матеріал організму.
Дуже важливо дотримуватися того, щоб не переїдати, щоб не сприяти виникненню в шлунку процесів гниття. У зв'язку з цим ж не треба годувати дітей, якщо вони цього не хочуть.
Також бажано пити до їжі, при цьому закінчувати питво потрібно за 20 хвилин до їжі, також пити можна через 30-60 хв після їжі. Відразу після їжі пити не рекомендується через те, що у зв'язку з цим порушується травлення.
Важливим є те, що багато продуктів, незважаючи на те що вони належать до однієї групи (білковим або вуглеводним продуктам), між собою таки несумісні і вживати їх разом в їжу небажано.
Наприклад, несумісні диня і молочні продукти.
Горіхи (волоські горіхи, арахіс, кокосові горіхи), мигдаль, каштани, насіння послужать гарною білковою їжею. Ці продукти краще їсти сирими, несолоними і використовувати їх в якості перекусу між прийомами їжі, при цьому не поєднуючи їх з іншими продуктами.
Бобові (боби, сочевиця, сухий горох) дуже багаті рослинними білками. Можна їсти їх кілька разів на тиждень, причому через те, що ця їжа досить ситна і важка для переварювання, їх також не рекомендується поєднувати з великою кількістю різноманітних продуктів.